Jeśli poszukujesz drona, który sprawdzi się dla początkującego, istnieje tylko jeden wybór – DJI Mavic Mini 2. Dlaczego warto wybrać właśnie jego pośród ogromnej konkurencji? Firma DJI to to chińskie przedsiębiorstwo, które od lat specjalizuje się w produkcji sportowych kamer oraz właśnie dronów. W 2020 roku posiadała ona aż 70% udział w światowym rynku tego typu urządzeń, co jest wynikiem z kosmosu. Dron DJI Mavic Mini 2 to jeden z flagowych produktów, a więcej o nim poniżej.

Kompaktowość oraz duże możliwości

Jeśli poszukujemy drona, który odznacza się niewielkimi rozmiarami i wagą, idealnie nada się właśnie DJI Mavic Mini 2. Test wykazał, iż waży on poniżej 250 gram, a przy tym jest w stanie utrzymać się w powietrzu, na jednym ładowaniu, przed ponad 30 minut. Jest to świetny wynik w porównaniu do konkurencji, gdzie często użytkownik zmuszony jest do wycofania urządzenia z powietrza po niecałym kwadransie. Jeśli więc jesteś miłośnikiem długich i dalekich lotów, DJI swoim produktem Cię nie zawiedzie. 6 kilometrów zasięgu w powietrzu pozwoli bowiem na całkowite zbadanie pobliskiego terenu z góry.

Wysoka jakość wideo

Drugim, równie ważnym aspektem są możliwości kamery ujętej w dronie. Jak się prezentuje ta kwestia w DJI Mavic Mini 2? Recenzja pojawiająca się na największych kanałach technologicznych jednoznacznie wskazuje na fakt, iż masz w tym wypadku do czynienia z klasą światową. W urządzeniu znajdziesz bowiem kamerę umożliwiającą nagrywanie obrazu w jakości 4K/30FPS, dzięki czemu końcowe nagrania odznaczać się będą świetną szczegółowością oraz żywymi kolorami. Zyskujesz także dostęp do nawet 4-krotnego przybliżenia, z którego korzystając, będziesz mógł uchwycić najmniejsze szczegóły. 3-osiowy gimbal natomiast zapewni wysokiej jakości stabilizację, przez co nie zaznasz drgań lub poruszeń obrazu podczas nagrywania. Z powodzeniem więc drona DJI Mavic Mini 2 wykorzystać możesz do tworzenia materiału na różne platformy streamingowe.

Bezpieczeństwo

Początki korzystania z drona nie należą do najłatwiejszych. Możesz bowiem z łatwością stracić nad nim kontrolę, a tym samym spowodować zagrożenie dla urządzenia. DJI Mavic Mini 2 został jednak w pełni przystosowany do tego typu wydarzeń. Wzmocniona budowa czy też specjalny joystick sprawią, iż nauka latania stanie się znacznie łatwiejsza. Koszty naprawy także nie należą do najwyższych, a jej czas jest stosunkowo krótki.

DJI Mavic 2 Mini – opinie

Użytkownicy, którzy mieli styczność z omawianym dronem, bardzo pozytywnie wypowiadają się na jego temat. Spełnia on bowiem wszystkie możliwe potrzeby początkujących ponad normę. Co więcej, chwalona jest także przyjazny dział wsparcia, który z chęcią pomoże rozwiązać wszelkie możliwe problemy. Jeśli więc podjąłeś decyzję o kupnie drona, lecz nie wiesz, jakiego wybrać na początek, DJI Mavic Mini 2 powinien rozwiać wszelkie możliwe wątpliwości. Nie ryzykuj wyrzucenia pieniędzy w błoto kupując niesprawdzone marki. Wybierz gwarancję jakości, jaką są produkty DJI.