Muszę przyznać, że od lat kupuje produkty firmy Syma i mam z nią same pozytywne wspomnienia. W związku z tym kilka miesięcy temu postanowiłam zakupić drona Syma x8 pro i gdybym miała go określić jednym słowem, byłoby to słowo rewelacja! Nie jest to pierwszy dron w mojej kolekcji, niemniej jednak Symę x8 pro polecam zarówno nowicjuszom, jak i tym bardziej doświadczonym w obsłudze i użytkowaniu dronów.

Co wyróżnia ten sprzęt?

Dron Syma X8 pro opinie ma naprawdę świetnie, muszę przyznać, że mają one pokrycie w rzeczywistości. Dron ten posiada nowoczesny  system orientacji, który pozwala mu latać w dowolnym kierunku, nie patrząc na to gdzie jest tył ani przód. Jest on naprawdę bardzo pomocny w zwykłym użytkowaniu i obsłudze sprzętu. Kolejną rzeczą, która mnie zachwyca, jest funkcja powrotu drona do domu, w przypadku gdybyśmy stracili nad nim kontrolę czy panowanie. Wystarczy, że go odłączę, a on automatycznie wraca do domu – dzięki temu czuje się dużo bardziej bezpiecznie.

Syma X8 PRO od strony technicznej

Po pierwsze – dron ma naprawdę długi zasięg lotu, bo aż 200 metrów! Dzięki funkcji, o której pisałam powyżej, nie boję się, że gdy bateria padnie, dron się zgubi – wiem, że automatycznie do mnie wróci. Syma X8 PRO ma wbudowane diody LED, które są przydatne nocą, z uwagi na to, że dron pozostaje zauważony. Funkcją, która ma spory wpływ na tak pozytywną ocenę, jest wbudowany barometr. Dzięki niemu sprzęt utrzymuje samodzielnie pułap lotu i jest naprawdę bardzo stabilny, co pozwala na otrzymanie świetniej jakości zdjęć i filmów, które nie są ani trochę rozmazane.

Syma X8 PRO test

Nie da się ukryć, że robiąc pierwszy test Symy X8 PRO miałam spore oczekiwania co do tego sprzętu, na szczęście w 100% stanął na wysokości zadania. Dron obraca się o 360 stopni, także nie musisz martwić się, że coś nie zostanie uchwycone, dodatkowo ma on funkcję automatycznego podnoszenia także jest w stanie nagrać naprawdę wiele! Syma X8 PRO jest wyposażona w kamerę Wi-Fi, która pozwala przesyłać obraz live do urządzeń (oczywiście muszą one posiadać system IOS lub Android). Ponadto ściągając aplikację od producenta, będziesz w stanie transmitować na żywo prosto z drona.

Zawartość opakowania Syma X8 PRO

W opakowaniu znajdziesz rzecz jasna drona – jest on dostępny tylko i wyłącznie w eleganckiej, białej kolorystyce z nadajnikiem 2.4 GHz 4CH. Kolejną rzeczą, która znajduje się w pudełku to osłony śmigieł, mające za zadanie chronić sprzęt w czasie lotu oraz lądowania. Dzięki nim nawet przy kontakcie ze ścianą, Twój dron pozostanie w 100% sprawny. Producent do drona dołączył również cztery zapasowe śmigła, akumulator o pojemności 2000Mah, jest on bardzo ważny, ponieważ to właśnie dzięki niemu lot dronem trwa aż 9 minut. Reszta rzeczy to kamera Wi-Fi, klips na telefon, śrubokręt, ładowarka i oczywiście instrukcja obsługi.

Reasumując, jest to jeden z lepszych dronów, z jakich korzystałam (a nie jestem w tym temacie laikiem!). Polecam ten sprzęt osobom, które chcą uzyskać filmiki i zdjęcia świetniej jakości oraz które zamierzają korzystać z drona w nocy, dołączone do niego światła LED potrafią zdziałać cuda.