Składasz statki i samochody plastikowe, a sklejane samoloty to Twoja pasja? Jesteś zapalonym modelarzem, ale zawsze bałeś się spróbować czegoś nowego? Pora przejść w końcu na wyższy stopień zaawansowania! Zacznij cieszyć się nowym rodzajem rozrywki. Zobacz, co potrafi nowa wersja drona Syma X8SW. Firma Syma to uznana marka w świecie modelarskim. Produkuje drony od wielu lat. Spokojnie możemy zaufać, że i ten model jest godny polecenia. Oto recenzja modelu Syma X8SW, w której przedstawimy jego najważniejsze zalety.

Dron Syma X8SW – recenzja i opis sprzętu

Przede wszystkim urządzenie charakteryzuje świetny design – postawiono tu na biały kolor z czerwonymi wstawkami. Model widoczny jest nawet w nocy dzięki wbudowanym diodom LED. Recenzowany dron Syma X8SW posiada wyjmowany akumulator RC 7,4V 2000mAh. Ładowanie jest wygodne, a przy tym nie wymaga zbędnych kabli. Trwa jakieś 2,5 godziny. Sam lot może trwać do 9 min. Wymienna kamera to idealne rozwiązanie pozwalające na rozbudowę. I choć brak tu modułu GPS, to tryb inteligentnej orientacji lotu (Headless) ułatwia sterowanie.

Dron Syma X8SW – zalety

Łatwy start. To dron przeznaczony dla początkujących lotników. Gdy obawiamy się tego, że nie będziemy umieli wystartować lub lądować, nasz dron zrobi to za nas automatycznie. To funkcja, która niesamowicie ułatwi nam zaprzyjaźnienie się z naszym nowym nabytkiem. Sprawi również, że nie rozbijemy go przy pierwszym użyciu.
Szybki montaż. Modułowa budowa pozwala na bardzo szybkie składanie i rozkładanie na czas transportu. Opinie mówią, że jesteśmy w stanie nawet w ciągu jednej minuty złożyć quadrocopter i przygotować go do lotu. Śmigła, nóżki i ramy ochronne montowane są na wcisk. To dobrze świadczy o opiniowanym dronie Syma X8SW. Takie rozwiązania znane są z wyższych modeli.
Możliwy wyścig. W opiniach Syma X8SW jest uznawany za jeden z tych, który nadaje się do wystartowania w wyścigu. Ma wbudowaną transmisję FPV. Jest to obraz na żywo, który widzimy na ekranie. Montujemy naszego smartfona bądź tablet do konsoli sterującej i oglądamy, co dzieje się przed naszym dronem. Przez łączność WiFi mamy bieżące połączenie z kamerą 2MP 720P dzięki aplikacji Syma GO.

Dron Syma X8SW – test urządzenia

Testując Syma X8SW, sprawimy sobie dużo zabawy. Możemy nim robić w powietrzu różne akrobacje i ewolucje. Parametry lotu są bardzo dobre. Dzięki wbudowanemu barometrowi dron Syma X8SW jest niezwykle stabilny podczas przemieszczania się. Nie widzimy efektu pływania. Bardzo łatwo jest operować dronem dzięki prostemu w obsłudze nadajnikowi 2.4GHz 4CH. Opinie na temat wagi modelu X8SW są różne. Testerzy mówią, że jest zbyt lekki i na dużym wietrze możemy mieć problemy z operowaniem. Inni twierdzą, że mała waga to przewaga w zwrotności lub transportowaniu sprzętu.
Dron jest bardzo wytrzymały. Uderzenie w przeszkodzę nie powinno uszkodzić obudowy. A nawet jeśli, to w zestawie mamy zapasowe części, np. drugi komplet śmigieł. Zasięg to aż 150 metrów. Dron Syma X8SW posiada również funkcję zawisu. To fajna opcja, gdy chcemy na chwilę odpocząć bez wyłączania sprzętu.
Czy warto kupić Drona Syma X8SW? Opinie użytkowników jasno sugerują, że tak. To godne polecenia urządzenie do świetnej zabawy. Przeznaczony jest nie tylko dla osób zaczynających przygodę z lataniem, ale i dla bardziej zaawansowanych dzięki możliwości rozbudowy oraz przystępnej cenie.