Wybór pralki nie należy do najprostszych, szczególnie, że jest to sprzęt, z którego korzysta się dość często. Wszelkie wady mogą nie tylko wzbudzać irytację, ale nawet utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. Z tego względu warto postawić na produkty sprawdzonych marek, takich jak np. Electrolux. Przed decyzją o zakupie warto poznać funkcjonalność danego urządzenia. To właśnie z tego powodu przedstawiam recenzję Electrolux EW6T4261P.

Nie tylko rozmiar ma znaczenie

Pralka Electrolux EW6T4261P jest świetnym rozwiązaniem do niewielkiej łazienki. Bardzo dobrze sprawdzi się tam, gdzie trzeba oszczędzać miejsce. Kompaktowe gabaryty łączą się z praktycznymi funkcjami. W urządzeniu zastosowano niezawodny w takich przypadkach system ładowania od góry. Dużym plusem jest funkcja automatycznego ustawiania się bębna. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na obracanie bębnem, by znaleźć drzwiczki. Są zawsze tam, gdzie powinny – na wyciągnięcie ręki.

W trosce o tkaniny

Pralka Electrolux EW6T4261P została wyposażona w różnorodne programy, zarówno te często używane, do prania najpowszechniejszych tkanin, takich jak bawełna czy syntetyki, jak również te do prania materiałów wymagających szczególnej uwagi, takich jak wełna czy jedwab. W tym drugim przypadku pranie jest równie delikatne jak pranie ręczne, dzięki zastosowaniu technologii z certyfikatem Woolmark Blue. Szybkie odświeżenie jest możliwe dzięki krótkiemu programowi trwającemu zaledwie 14 minut. Ubranka najmłodszych członków rodziny będą nieskazitelnie czyste oraz w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka dzięki specjalnemu programowi przeznaczonemu do prania ubranek maluchów. Osoby borykające się problemem uczuleń z pewnością docenią cykl antyalergiczny, który przy wykorzystaniu pary usuwa alergeny z tkanin. Wszystkie programy piorą w systemie SensiCare, dbając równocześnie o ekologię i żywotność ubrań. Maksymalna pojemność wsadu to 6 kg. Jest to wyważony kompromis między wielkością urządzenia a jego praktycznością. Mniejszy wsad zresztą też nie jest problemem. Pralka Electrolux EW6T4261P waży każdy ładunek i dostosowuje do niego parametry prania, takie jak czas czy temperatura. Oszczędza dzięki temu wodę i energię, ale również przedłuża żywotność ubrań. Czas trwania programu można ponadto kontrolować zgodnie z własnymi upodobaniami i potrzebami za pomocą funkcji Time Manager. Dzięki zastosowaniu opcji Soft Plus płyn zmiękczający dozowany jest w najbardziej optymalnym momencie, dzięki temu pranie jest dłużej świeże i pachnące. Producent nie zapomniał o funkcji opóźnionego startu, która jest przydatna szczególnie, gdy chcemy wstawić pranie o konkretnej godzinie.

Seria Perfectcare 600 – opinie

Ocena posiadaczy jest najlepszym wyznacznikiem wartości sprzętu. Wystarczy sprawdzić, jakie są najczęstsze opinie o EW6T4261, by wiedzieć, że urządzenie to zostało ciepło przyjęte przez użytkowników. Nie bez powodu, jest to bardzo udany produkt. Prosty, intuicyjny wyświetlacz w połączeniu z praktycznymi funkcjami i zaawansowaną technologią dają w rezultacie pralkę komfortową w użytkowaniu i o skutecznym działaniu.