W zeszłym miesiącu kupiłam głośniki Edifier dokładny model to R1280T. Zachęcona pozytywnymi recenzjami i namową stwierdziłam, że wezmę ten model pod uwagę. Myślę, że po miesiącu użytkowania spokojnie mogę ocenić ich pracę i napisać Wam kilka słów od siebie, jak wypadły testy Edifier R1280T. Głośniki są idealnej wielkości, niezbyt duże i niezbyt małe, łatwo jest je podłączyć i ustawić.

Istota jakości dźwięku

Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że jestem melomanką, jakość dźwięku kiedy słucham muzyki to dla mnie naprawdę wartość nadrzędna. Zanim więc zdecydowałam się na zakup, sprawdzałam różnych producentów i firmy, jednak za namową partnera skusiłam się do przetestowania nowego dla mnie producenta, jakim jest Edifier. Głośniki komputerowe Edifier R1280t to przede wszystkim wysoka jakość idąca w parze z atrakcyjną ceną. Uważam, że w swojej kategorii jest naprawdę w top 5! Z podstawowych ich cech, które warto docenić muszę wymienić bezprzewodowego pilota, który jest w zestawie, uniwersalny zasilacz 100V-240V czy podwójne wejścia RCA, dzięki czemu mogę podłączać wiele źródeł audio naraz.

Skład

W skład tego zestawu wchodzą dwa głośniki satelitarne, czyli takie bez subwoofera. Głośniki komputerowe Edifier R1280t 2.0 są w stanie dać nawet 42W RMS mocy wyjściowej, więc mają naprawdę porządne walnięcie! Dzięki czterocalowemu głośnikowi basowemu i bass reflexowi można wczuć się w dobre i głębokie basy, co zdecydowanie jest w moim stylu i uważam, że poprawia jakość dźwięku.

Te głośniki to nowoczesne urządzenie, które przy odpowiednich ustawieniach można extra spersonalizować do swoich indywidualnych upodobań, a jak wiadomo ile ludzi tyle gustów – mogę więc dowolnie regulować sobie tony niskie i wysoki.

Co jeszcze w cenie

Do dodatkowych atutów  głośników komputerowych Edifier R1280t 2.0 muszę zaliczyć ich kompaktowość i wysoką jakość wykonania – są naprawdę solidne i estetycznie wykonane.  Oprócz zastosowania fajnie uzupełniają mój salon wizualnie. Pokrętła poziomu głośności i tonów wysokich oraz niskich znajdują się z boku głośnika głównego, więc nie przeszkadzają i nie ma możliwości przypadkowych zmian ustawień. Są w kolorze czarnym z drewnianymi elementami, więc wyglądają mega stylowo – to kolejna zaleta – pasują wizualnie do różnego rodzaju wnętrz. Drewniana obudowa, z jakiej są wykonane, minimalizuje rezonans akustyczny, dając czysty i naturalny dźwięk, no czego chcieć więcej.

Co do istotnych elementów, dzięki którym zdecydowałam się na zakup tych właśnie głośników komputerowych: cena bardzo korzystna względem jakości, nic nie trzeszczy, dźwięk jest czysty plus ten mega fajny bass! Estetyka – wyglądają po prostu świetnie, połączenie drewna i czerni jest naprawdę eleganckie.

Reasumując

Podsumowując moją opinię: głośniki komputerowe Edifier R1280t 2.0 to połączenie wysokiej klasy sprzętu, fajnego designu, atrakcyjnej ceny. Nie żałuję i ten wybór mogę polecić melomanom, bo jakość dźwięku jest obłędna. Urządzenie jest proste w użyciu, wygodne, umożliwia zdalne sterowanie i jest funkcjonalne. Polecam.