Jesteś miłośnikiem grillowania i nie lubisz czekać do wiosny, aż będzie można otworzyć sezon? Marzy Ci się mocno wysmażony stek podany z porcją warzyw, ale nie masz ochoty iść do restauracji? Teraz wszystkie te potrawy możesz sam zrobić bez wychodzenia. Zapytasz się jak? Spieszymy się powiedzieć Ci, że nowoczesny grill elektryczny TEFAL OPTIGRILL ELITE GC750D30, to specjalista w dziedzinie grillowania. Skąd to wiemy? Mieliśmy przyjemność przetestować to urządzenie i teraz chcemy podzielić się z Tobą naszymi doświadczeniami. Jak zatem wypadł test Tefal gc750d30 optigrill elite?

Inteligentne urządzenie

Producent tego grilla elektrycznego podczas jego konstrukcji zdecydował się na zastosowanie kilku nowoczesnych technologii. Jednym z ciekawych rozwiązań jest automatyczny sensor, który sam wykrywa ilość potraw i sam decyduje o tym, z jaką mocą i jak długo będzie je grillował. Szczerze mówiąc, nie byliśmy zbyt przekonani do takiego rozwiązania, bo przecież każdy kawałek ryby czy mięsa jest inny i potrzebuje innego czasu na usmażenie. Musimy jednak przyznać, że zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. Na grillu położyliśmy kilka kawałków mięsa i postanowiliśmy zaufać tej automatycznej funkcji. Jak się okazało, sprzęt świetnie poradził sobie z ich wysmażeniem. Teraz zdecydowanie możemy polecić tę opcję. Chcemy jednak dodać, że podczas jednego procesu grillowania dobrze jest układać na rusztach porcje mięs o podobnej grubości. Grill elektryczny posiada bowiem specjalny sensor, który wyczuwa grubość mięsa i wtedy dopiero automatycznie dostosowuje tryb pracy. W taki sam sposób można, postępować grillując ryby, warzywa, kanapki czy mrożonki.

Nowoczesny wygląd

Nasza recenzja tefal gc750d30 optigrill elite nie może obejść się bez napisania kilku słów na temat wyglądu tego urządzenia. Sprzęt bowiem ma bardzo atrakcyjny i nowoczesny design. Grill to połączenie srebra i czerni, a taka kompilacja kolorów, to zawsze dobry wybór. Producent na rączce umieścił także dotykowy panel z ciekawymi grafikami, które ułatwiają włączenie grilla i ustawienie go w odpowiednim trybie pracy. Sprzęt ma kompatybilne wymiary i z powodzeniem można go postawić na blacie w kuchni.

Łatwa obsługa

Korzystając z takich urządzeń jak grill elektryczny, każdy z pewnością chciałby mieć do czynienia z urządzeniem, które jest proste w obsłudze. W tym przypadku jasno można powiedzieć, że grill uruchamia się w bardzo łatwy sposób, a sam dobór programu nie stanowi żadnego problemu. Urządzenie ma sporą moc grzewczą, praktycznie natychmiast po włączeniu się nagrzewa i jest gotowe do pracy. 2000W, to moc, dzięki której idealnie wysmażymy nawet bardzo grubego steka. Jeśli chodzi o nasze opinie na temat tefal gc750d30 optigrill elite, to jesteśmy pozytywnie zaskoczeni działaniem tego urządzenia. Jego zaletą jest również możliwość mycia rusztów w zmywarce. Wystarczy parę ruchów i ruszt jest już zdjęty. Te nieprzywieralne powłoki pokryte wysokiej jakości teflonem bardzo dobrze się czyści.