Jako osoba pasjonująca się gotowaniem, uwielbiam kupować nowe sprzęty do kuchni, pomagające mi w stworzeniu nowych, pysznych potraw. Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad zakupem grilla elektrycznego. Zanim zdecydowałam się na konkretny model, przejrzałam strony i fora z recenzjami i opiniami, aby upewnić się, że mój wybór będzie strzałem w dziesiątkę. W końcu postanowiłam, że zakupię grill elektryczny TEFAL Optigrill+ GC712D. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z wyboru i nie zamieniłabym go na żaden inny sprzęt.

Czym jest TEFAL Optigrill GC712D?

To inteligentny grill elektryczny, który automatycznie wykrywa ilość produktów i ich grubość, po czym sam ustala temperaturę i czas przygotowywania. Jego moc wynosi 2000W i ma aż 6 automatycznych programów. Został wzbogacony o pojemną tackę, płyty nachylone pod kątem 7 stopni i nieprzywierającą powłokę. Do tego prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. Jest również bardzo kompaktowy.

Co można na nim przygotowywać?

Jest to sprzęt niezwykle uniwersalny, na którym możesz smażyć niemal wszystko. Przykładowo, moje testy grilla TEFAL Optigrill GC712D obejmowały przygotowanie przeróżnych potraw, a dokładnie były to sandwiche, burgery, ryba i kiełbasy. Ze wszystkimi daniami grill poradził sobie znakomicie. Wszystko szybko się zrobiło i do tego były one idealnie wysmażone.

Zalety grilla

Wymienienie wszystkich plusów urządzenia jest bardzo trudne, gdyż ma on ich naprawdę wiele. Jedną z największych zalet jest na pewno uniwersalność grilla. Można na nim przygotować niemal wszystko, niezależnie od tego czy mamy ochotę na warzywa, panini, steki czy szaszłyki. Z każdą potrawą grill radzi sobie znakomicie i poziom wysmażenia można dostosować do swoich osobistych preferencji.

Sprzęt błyskawicznie się nagrzewa i przygotowanie danej potrawy nie zajmuje mu dużo czasu. W swojej recenzji TEFAL Optigrill GC712D muszę również wspomnieć o bardzo łatwej obsłudze, co również jest jedną z najważniejszych zalet. Myślę, że nikt nie będzie mieć problemu z obsługiwaniem grilla, a w razie wątpliwości można zajrzeć do instrukcji, która jest napisana przystępnym językiem i zawiera odpowiedzi na dręczące nas pytania. Dużym plusem jest także łatwe czyszczenie grilla. Płytki są zdejmowane i można je wyczyścić w szybki i łatwy sposób. Grill jest również bardzo solidny i porządnie wykonany, dzięki czemu mam pewność, że będzie mi dobrze służył przez długi czas. Dużą zaletą jest także jego wielkość. Jest bardzo kompaktowy i nie zajmuje dużo miejsca. Bez problemu mieści się do szafy i można go zabrać ze sobą na np. wyjazd.

Opinie innych osób

Zanim zakupiłam sprzęt postanowiłam sprawdzić czy TEFAL Optigrill GC712D cieszy się dobrymi opiniami. Okazało się, że tak. Zdecydowana większość była pozytywna. Dużo osób podkreślało, że jest to bardzo uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się przy przygotowywaniu różnych dań. Wiele osób zwracało też uwagę na łatwą obsługę, solidne wykonanie, szybkie czyszczenie i błyskawiczne przygotowywanie potraw.