Firma Huawei od lat walczy o palmę pierwszeństwa w kategorii producentów smartbandów. Konkurencja w postaci Xiaomi, Apple czy Samsunga jest jednak olbrzymia i nie jest łatwo wydać produkt, który potrafiłby skraść serca konsumentów. Recenzja opaski Honor Band 5 postara się rozjaśniać, czy piątej generacji sprzętu udało się to niełatwe zadanie oraz jak plasuje się w swoim przedziale cenowym.

Recenzja opaski Honor Band 5 – specyfikacje techniczne, wygląd oraz jakość wykonania

Na zewnątrz niewielkiego pudełka od opaski Honor Band 5 znajdziemy garść przydatnych informacji, wśród których wyróżnia się wodoodporność do 50 m oraz zastosowanie ekranu typu AMOLED. Poza samą opaską kartonik zawiera także stację ładującą oraz kabel USB. Honor Band 5 jest bezpośrednim następcą znanej i lubianej opaski Honor Band 4, co widać już na pierwszy rzut oka. Jest on bardzo podobny do wcześniejszej generacji – zachował smukłą budowę oraz układ ekranu. Urządzenie jest lekkie, nie męczy ręki, a przy tym wydaje się być solidnie wykonane. Widać, że do jego produkcji użyto dobrej jakości tworzyw sztucznych.

Na uwagę zasługuje umieszczenie przycisku „home” poniżej wyświetlacza, gdyż nie jest to rozwiązanie często widziane w tym przedziale cenowym. Zastosowane w urządzeniu ogniwo o pojemności 100 mAh powinno w zupełności wystarczyć na ponad 10 dni użytkowania – co ważne – bez potrzeby ponownego ładowania. Podobać może się także ekran, którego kolory są żywe i wyraźne. Wyświetlacz nie traci na czytelności nawet w pełnym słońcu. Test opaski Honor Band 5, który polegał na zestawieniu jej z wcześniejszą wersją, wykazał, że obraz w przypadku nowszego modelu jest bardziej kolorowy, a animacje zdają się być płynniejsze.

Co oferuje Honor Band 5? Test urządzenia

Osoby lubiące personalizować swoje opaski powinny być zadowolone. Smartband posiada wiele wbudowanych tarcz do wyboru, a dodatkowa pamięć wewnętrzna zapewnia możliwość dodania kolejnych motywów. Liczba dostępnych opcji także robi wrażenie. Zdawać by się mogło, że twórcy umieścili w smartbandzie wszystkie niezbędne systemy, jakie mogą być przydatne w tego typu urządzeniach. Mamy więc nie tylko popularny krokomierz czy pulsometr, ale także rzadziej spotykany pulsoksymetr. Dodatkowo za pomocą Honor Band 5 zmierzymy ilość spalonych kalorii, pokonany dystans czy jakość snu.

Honor Band 5 korzysta także z technologii Intelligent Assistant, dzięki czemu na swoim nadgarstku jesteśmy w stanie sprawdzić pocztę, zobaczyć powiadomienia, odrzucić połączenia czy wyłączyć alarm. Smartband posiada także dodatek w postaci Huawei TruSleep, pozwalający monitorować fazy snu oraz sugerujący, w jaki sposób użytkownik mógłby zwiększyć swój komfort i poziom wyspania. Wszystko to na podstawie dokonanych przez urządzenie pomiarów i zebranych danych na temat naszego zdrowia.

Smartband Honor Band 5 – opinie użytkowników i kilka słów na koniec

Zdaje się, że dostępne w Internecie opinie na temat opaski Honor Band 5 stanowią już wystarczającą zachętę do jej kupna. Wszyscy, którzy byli zadowoleni z poprzednich smartbandów Huawei, mogą śmiało sięgnąć po 5. generację Honor Band, mając pewność, że otrzymają po prostu bardziej dopracowany produkt z większą liczbą opcji. Osoby, które do tej pory nie miały zaś styczności z tą serią, na pewno nie będą zawiedzione z zakupu i prawdopodobnie zostaną z marką na dłużej.