Klawiatura to podstawowy element wyposażenia każdego fana gier komputerowych. Coraz wyższe oczekiwania użytkowników zmuszają producentów do ciągłego wyścigu o jak najnowocześniejsze technologie, a Logitech w tym zestawieniu radzi sobie świetnie. Logitech G213 Prodigy to klawiatura z serii “G”, czyli jest przeznaczona dla graczy. Producent zrezygnował z niepotrzebnych innowacji i tanich sztuczek, mających przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. W zamian postawił na funkcjonalność i niezawodność z najwyższej półki.

Specyfikacja

Klawiatura jest sporych rozmiarów, jej wymiary to 218 mm długości, 452 mm szerokości i 33 mm głębokości, jej waga to 1 kg. Swoje wymiary zawdzięcza podpórce na nadgarstki, dzięki której długie rozgrywki w ulubionych grach komputerowych nie będą powodowały dyskomfortu. Wykonana jest z dobrej jakości plastiku, a jej powierzchnia jest matowa. Komunikacja z komputerem odbywa się przez prawie dwumetrowy kabel USB, do tego Logitech G213 Prodigy ma dwa tryby podświetlania klawiszy: strefowe (każda strefa w innym kolorze) i jednostrefowe (wszystkie klawisze w tym samym kolorze). Podświetlenie można dowolnie konfigurować w specjalnej aplikacji dedykowanej klawiaturze, wybierając natężenie, dzieląc klawisze na strefy, czy decydując, jak szybko kolory mają się zmieniać.

Klawiatura do gier Logitech G213 Prodigy jest membranowa i o ile nie jest to najczęstszy wybór wśród profesjonalistów, to nie odstaje ona poziomem od swoich mechanicznych sióstr. Czas reakcji jest bardzo podobny (dwie milisekundy), a do tego Logitech dokłada funkcję antighostingu, czyli rejestrowanie wszystkich wciskanych klawiszy, bez pomijania żadnego z nich.

W prawym górnym rogu można również znaleźć klawisze multimedialne, takie jak wyciszanie dźwięku, zwiększenie lub zmniejszenie głośności, przewijanie do przodu czy do tyłu. Na pierwszy rzut oka taka funkcja nie wydaje się zbyt konieczna, lecz w rzeczywistości często się po nią sięga.

Opinie użytkowników

Opinie Logitech G213 Prodigy są przytłaczająco pozytywne, gracze docenili produkt za jego prostotę, przywiązanie do detali, funkcjonalność i po prostu solidność. Użytkownicy najbardziej chwalą sobie ergonomiczność, atrakcyjny wygląd, wodoodporność, materiał dobrej jakości i dedykowane przyciski multimedialne.

Jedyną wadą, jaką zauważa część internautów, jest fakt, że podpórka na nadgarstki jest zintegrowana, co oznacza, że nie da się jej wymontować, ale zdecydowanej większości nie przeszkadza to w docenianiu jakości Logitech G213 Prodigy.

Podsumowanie

Podsumowując, Logitech kolejny raz pokazuje, że świetnie zna problemy i potrzeby współczesnych graczy i cały czas pracuje nad tym, żeby komfort i jakość rozrywki wzrastały. Funkcjonalność, solidność i dobry stosunek jakość-cena klawiatury Logitech G213 Prodigy tylko to potwierdza. Jeśli jesteś graczem i uważasz, że już czas zmienić sprzęt na coś z wyższej półki, to właśnie ta klawiatura powinna spełnić Twoje oczekiwania w stu procentach.