Szukasz najlepszego młynka do kawy, ale na rynku jest tak wiele ofert, że nie wiesz, na co się zdecydować? Dobra kawa to podstawa, dlatego odpowiedni dobór sprzętu do jej parzenia jest również bardzo istotny. Samej marki włoskiego producenta De’Longhi nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych marek, jeśli chodzi o sprzęt do parzenia kawy. Za tą marką stoją gwarancja niezawodności i jakość, a także zaawansowanie technologiczne. Dlatego w tej recenzji zwrócono uwagę właśnie na jej produkt.

Włoska kawa w Twoim domu z młynkiem De’Longhi KG521.M

De’Longhi KG521.M jest stalowym, elektrycznym młynkiem żarnowym. Ziarna mielone między dwoma stalowymi żarnami zachowują swój niesamowity aromat, nawet jeśli je zmielisz w drobny mak. Wykorzystanie tej technologi sprawia, że możesz zrobić swoją ulubioną kawę bez przegrzewania urządzenia. Co ważne, młynek jest dość lekki, bo waży jedynie 2,75 kg.

Opcja Aroma, w którą wyposażony jest młynek De’Longhi KG521.M, pozwoli Ci wybrać najlepszą dla siebie intensywność kawy. Wolisz kawę mocną, ale Twoi znajomi zdecydowanie wolą słabszy smak? Z opcją Aroma jego dobór staje się bardzo prosty.

Producent daje dwie możliwości zmielenia ziaren kawy do pojemnika (mieści 350 g) lub do kolby. Zamocowanie kolby pod młynkiem jest niezwykle proste – uchwyt sprawia, że kolba jest nieruchoma. Potem wystarczy już tylko jeden przycisk, a młynek sam wymierzy ilość ziaren. Dzięki temu zużywasz tylko tyle ziaren, ile w danej chwili potrzebujesz. Prawda, że proste? Nie trzeba być uzdolnionym baristą, żeby zrobić smaczną kawę. Pozostaje Ci już tylko ubicie zmielonych ziaren za pomocą tampera, zaparzenie ich i delektowanie się smakiem Twojej ulubionej kawy.

Dlaczego warto wybrać młynek De’Longhi?

Jedną z zalet tego modelu jest jego pojemność. Przy jednorazowym użyciu możesz bowiem przygotować kawę na aż 14 filiżanek! Nieważne, czy masz ochotę na szybką kawę przed wyjściem do pracy, czy chcesz zaparzyć ją podczas spotkania ze znajomymi – starczy dla każdego, nie musisz się martwić.

Dodatkowo pojemnik z wcześniej zmielonymi ziarnami możesz zabrać ze sobą, np. do pracy lub w podróż, a także zostawić na kolejne dni. Pojemnik pomieści 170 g ziaren i jest hermetycznie zamykany – żadne ziarno nie straci swojej świeżości zaraz po zmieleniu. Czy wiesz, że młynek ma aż 18 stopni regulacji mielenia ziaren, sprawiając tym samym, że naprawdę masz kontrolę nad tym, jaki smak ma mieć Twoja kawa? Wybór stopnia zmielenia ziaren odbywa się za pomocą regulatora, który znajduje się na górze młynka.

Nowoczesny młynek do ziaren kawy – recenzja młynka De’Longhi KG521.M

Młynek De’Longhi KG521.M posiada też wyświetlacz LCD, który ułatwia zaparzenie kawy, wskazując między innymi ustawienia czy wybór aromatu. Wyświetlacz jest bardzo łatwy w obsłudze. Widzisz go tylko, gdy patrzysz z góry – jest to spowodowane tym, że jest „ukryty” w korpusie młynka.

Pamiętaj, że części młynka można czyścić jedynie własnoręcznie, nie można używać w tym celu zmywarki. Żarna wyczyścisz jednak w bardzo łatwy sposób za pomocą szczoteczki dołączonej do zestawu.

Opinie użytkowników potwierdzają, że młynek De’Longhi KG521.M jest jedną z lepszych ofert tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Młynek chwalony jest przede wszystkim za szybkość, proste użytkowanie, doskonałe mielenie kawy oraz rozsądną cenę względem jakości.