Urządzenie do grillowania z zasilaniem elektrycznym marki Tefal to wielofunkcyjny sprzęt, za pomocą którego ugrillujesz mięso, ryby czy warzywa, ale także przygotujesz szybko Twoje ulubione panini lub burgery w zaciszu własnej kuchni.

Grill elektryczny Tefal GC241D – recenzja

Warto przyjrzeć się temu, co mówią o modelu grilla Tefal GC241D opinie użytkowników. Na uwagę zasługuje kompaktowy rozmiar, który z powodzeniem zmieści się na kuchennym blacie. Bardzo wygodną opcją jest możliwość przechowywania w pionie. Jego elegancki, nowoczesny design pozwala także dopasować urządzenie do reszty sprzętów kuchennych. Obudowa ze stali nierdzewnej sprawia, że jest to solidny i trwały sprzęt, który możesz używać nie tylko w kuchni, ale także na zewnątrz jako alternatywa dla tradycyjnego grilla. Korzystanie z grilla znacznie ułatwia ergonomiczna rączka.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie urządzenia, dużym atutem modelu jest specjalnie wyprofilowana pokrywa komory grillującej. Jej optymalne pochylenie zapewnia równomierne opieczenie każdego produktu, niezależnie od jego grubości, co sprawia, że nie musisz martwić się ani o nadmierne przypieczenie mięsa, ani o to, że w środku będzie surowe. Wśród najczęściej wymienianych zalet znajdują się także: rewelacyjna szybkość nagrzewania grilla, optymalna powierzchnia dla przygotowania kilku porcji za jednym razem, a przede wszystkim duża łatwość w utrzymaniu grilla w czystości.

Postaw na zdrowe grillowanie z modelem Tefal GC241D

Grill Tefal GC241D został wykonany z najwyższą dbałością, tak, abyś mógł cieszyć się zdrowymi potrawami bez konieczności korzystania z grilla tradycyjnego. W tym celu został wyposażony w kilka udogodnień, dzięki którym możesz cieszyć się niezrównanym smakiem grillowanej żywności, niezależnie od rodzaju składników. Są to:

  • osobny system odprowadzania tłuszczu: urządzenie Tefal GC241D wyposażono w osobną tackę pod spodem, która zbiera wszelkie pozostałości tłuszczu i soki z potraw. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość wyjęcia tacki w całości i umycia jej w zmywarce.
  • powłoka nieprzywierająca: płyty grzewcze grilla elektrycznego Tefal GC241D zostały pokryte specjalną warstwą non-stick, która skutecznie eliminuje problem związany z przywieraniem potraw do grilla. Dzięki temu jesteś w stanie zadbać o to, aby przy każdym grillowaniu urządzenie było higieniczne, a resztki żywności nie pozostawały na płytach. Co więcej, do smażenia i grillowania nie musisz używać żadnego tłuszczu, a i tak potrawy będą idealnie dopieczone. Pozwoli Ci to przygotować niskokaloryczne posiłki w wersji grillowanej.

Podsumowując, jeśli weźmiemy pod uwagę funkcjonalność, jakość przygotowywanych potraw oraz wzornictwo, grill elektryczny Tefal GC241D jest wart swojej ceny. Możliwość przygotowania w nim rozmaitych potraw oraz niezawodność nawet przy codziennym użytkowaniu sprawiają, że jest to jedno z bardziej popularnych urządzeń w tej kategorii. Mam nadzieję, że dzięki mojej recenzji Tefal GC241D przekonasz się, że to urządzenie, które warto kupić.