Gofry na wyciągnięcie ręki

Gofrownica MPM MGO-13 to sprawdzony sposób na pyszne gofry, które można przyrządzić w domowym zaciszu w przeciągu zaledwie kilkunastu minut. Już sama obietnica tego pysznego smakołyku stanowi dla łasuchów w każdym wieku odpowiednią zachętę do zakupu MPM MGO-13, ale trzeba przyjrzeć się urządzeniu z należytą dokładnością – wszak gofry to poważna sprawa.

W kwestii wyglądu MGO-13 prezentuje się należycie dobrze – barwa czystej stali nierdzewnej jest obecnie standardem wyposażenia kuchennego. Duży uchwyt gofrownicy jest odsunięty od obudowy wystarczająco daleko, aby zmniejszyć ryzyko dotknięcia nagrzanych części. Dwie lampki sygnalizują podłączenie urządzenia do prądu oraz osiągnięcie odpowiedniej temperatury pieczenia, którą ustawiamy za pomocą pokrętła. W kwestii wyglądu zewnętrznego jedynym niedomaganiem jest stosunkowo krótki kabel (75 centymetrów), jednakże nie wpływa to w żadnym wypadku na samą wydajność gofrownicy.

Recenzja gofrownicy MPM MGO-13

Aby solidnie wypiec gofry potrzebna jest odpowiednia moc. W przypadku zbyt niskiej temperatury nasze gofry będą posiadać gumowatą, nieapetyczną konsystencję lub będą wymagać dodatkowego czasu w opiekaczu. Aby tego uniknąć, gofrownica MPM MGO-13 charakteryzuje się mocą 1400W, która gwarantuje szybki i sprawny wypiek smakołyków. Urządzenie nagrzewa się szybko, dzięki systemowi rozprowadzania ciepła, a osiągnięcie odpowiedniej temperatury zasygnalizuje lampka z przodu urządzenia. Gofrownica umożliwia jednoczesne przyrządzenie dwóch gofrów, a nieprzywierająca powłoka płyt ułatwia wydobycie wypieków. Duża moc w porównaniu do innych urządzeń w tej kategorii cenowej sprawia, że MGO-13 zdecydowanie góruje ponad innymi produktami, natomiast szybkie osiągnięcie wysokiej temperatury gwarantuje świetny smak i odpowiednią chrupkość gofrów. Szczelne przyleganie górnej klapy sprawia, że ciasto nie będzie wylewać się bokami urządzenia, jak to się dzieje w przypadku niższej jakości gofrownic.

Pomimo oczywistej zalety, jaką jest moc 1400W MPM MGO-13 posiada również kilka wad. Obok wspomnianego wcześniej krótkiego kabla – kwestia problematyczna zwłaszcza w kuchniach o niewielkiej ilości gniazdek – problemy może sprawiać czyszczenie górnej płyty piekącej. Ze względu na zakres ruchu zawiasów dostęp do górnej klapy nie jest tak prosty, jak w przypadku dolnej powierzchni grzewczej. W niektórych sytuacjach brakować może uchwytu na dolnej części urządzenia, zwłaszcza gdy zamiast otworzyć górną klapę, zaczynamy unosić cały opiekacz ze względu na upartego gofra, który złączył obydwa elementy. Nadmienić też trzeba, że przy wyciąganiu gofrów najlepiej jest korzystać z drewnianych lub syntetycznych szpatułek oraz sztućców, żeby nie zedrzeć nieprzywierającej powłoki z płyt grzewczych – szczypce z silikonowymi końcami nadawać się będą idealnie. Mimo tego te zarzuty są w całości rekompensowane przez świetne działanie urządzenia.

Gofrownica MPM MGO-13 cenowo prezentuje się bardzo korzystnie, zważywszy na moc urządzenia. W swoim segmencie trudno będzie znaleźć lepszą ofertę, która zaoferuje dobrze wypieczone i chrupkie gofry. Warto dodać, że MPM MGO-13 zbiera wyłącznie pozytywne recenzje!