Multicooker inny niż reszta

Multicookery, chociaż różni je wiele: cena, producent, ilość trybów gotowania, zazwyczaj są dość zbliżone do siebie pod względem wyglądu. Z tego zacnego grona urządzeń o obłych kształtach zdecydowanie wyróżnia się robot kuchenny Ariete Twist model 2945. Już sam kraj pochodzenia projektu, Włochy, może być pewną wskazówką dla nietypowego designu, który skutecznie przyciąga wzrok. Przeźroczysta pokrywa pojemnika do przyrządzania potraw oraz nietypowo załamany przód urządzenia nadaje mu nietuzinkowego wyglądu, co dla niektórych stanowić będzie zaletę, natomiast dla bardziej tradycyjnie ustosunkowanych klientów wadę. To kwestia gustu, bardzo włoska cecha.

Recenzja Ariete Twist 2945

Zanim przejdziemy do testowania Ariete Twist 2945 w kuchennych bojach, należy przyjrzeć się z bliska jeszcze kilku elementom. Przeźroczyste, zamykane wieko pozwala nam szybko sprawdzić, co dzieje się we wnętrzu naszego multicookera i łatwo ocenić, czy chcemy dodać jeszcze kilka minut do czasu gotowania. Niestety urządzenie nie posiada chwytu do przenoszenia. Nie jest to duży problem, bo kształt Twist 2945 umożliwia na wygodny chwyt, ale dla niektórych klientów może być to problem. Panel sterowania, ze swoją długą listą trybów pracy z początku sprawia wrażenie złożonego, jednakże sam multicooker obsługujemy z pomocą ośmiu przycisków wokół wyświetlacza – lista ma charakter informacyjny, wyświetlacz pokazuje czas oraz temperaturę, a lampka podświetla wybraną funkcję. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, gdyż nie musimy sprawdzać instrukcji obsługi w poszukiwaniu listy funkcji, a tych jest sporo, bo aż 30. Wystarczy rzut oka, żeby zdecydować, czy chcemy dziś przyrządzić pilaf lub jogurt. Wraz z samym multicookerem otrzymujemy łyżkę, miarkę, szpatułkę, talerz do gotowania na parze i mieszadło, które może cały czas mieszać naszą potrawę w trakcie gotowania.
Włoskie serce
O ile wygląd Ariete Twist 2945 można jeszcze traktować w subiektywnej kategorii gustu, natomiast wydajność urządzenia trzeba ocenić obiektywnie. Miska, nasze główne naczynie, to solidny, pokryty powłoką uniemożliwiającą przywieranie pojemnik – można powiedzieć, że jest do standardowe rozwiązanie w urządzeniach tego typu. Mieszadło również nie budzi zastrzeżeń, a jego montaż jest prosty, wystarczy je włożyć w odpowiedni otwór i przekręcić. Duża moc (do 1900W) zapewnia szybkie osiągnięcie przez urządzenie ustawionej temperatury i zachowanie jej przez cały czas gotowania, a trzeba dodać, że Ariete Twist 2945 może rozgrzać się do 180 stopni Celsjusza. Ręczne ustawianie temperatury może być nieco żmudne, bo w tym celu trzeba posłużyć się przyciskami przy panelu sterowania, chociaż zaprogramowane tryby pracy sprawdzają się bardzo dobrze i w większości przypadków nie ma powodu, żeby cokolwiek zmieniać.
Podsumowanie recenzji Ariete Twist 2945
Tak. Z racji pochodzenia multicookera Ariete Twist 2945, warto zajrzeć do książki kucharskiej i wybrać jakiś włoski specjał, żeby przekonać się o użyteczności naszego kuchennego pomocnika. Chleb z pięciu rodzajów zbóż, żabnice, jagnięcina… Twist 2945 zachęca do kulinarnych eksperymentów i warto dać się ponieść włoskiej fantazji.