Troska o prawidłowy rozwój dziecka leży na sercu każdej mamy. Pierwsze pół roku po urodzeniu dziecka to wyjątkowo intensywny i najtrudniejszy czas – zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Karmienie piersią, mlekiem modyfikowanym czy w sposób mieszany to jedna z najważniejszych kwestii w prawidłowym rozwoju. O odpowiednie mleko należy dbać także po ukończeniu 6. miesiąca życia. Przyjrzyjmy się bliżej Nestle Nan Optipro Plus 2 HM-O.

Recenzja mleka Nan 2 HM-O

Nan 2 HM-O jest mlekiem następnym, przeznaczonym dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Firma już od 60-ciu lat przeprowadzania testy swoich produktów, które umożliwiły specjalistom opracowanie unikalnego składu. To właśnie dlatego jest to jedno z najczęściej wybieranych mlek modyfikowanych przez rodziców. Nan 2 HM-O jest odpowiednie także do dokarmiania. Podaruj swojemu dziecku odpowiedni rozwój i dobry start w przyszłość. Warto dokładnie przyjrzeć się składnikom oraz poznać opinie rodziców, którzy zdecydowali się na jego stosowanie.

Skład

Nestle Nan Optipro Plus 2 HM-O, czyli mleko modyfikowane dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia charakteryzuje się ponadprzeciętnym składem:
– kwas DHA wspomaga rozwój mózgu i wzroku naszego dziecka,
– oligosacharyd 2′-FL to składnik, który występuje w naturalnym mleku matki,
– immunoskładniki, czyli cynk, żelazo i witamina D, wspierają odporność,
– kultury bakterii L. Reuteri – znaleźć je można także w mleku mamy,
– oleje rzepakowy i słonecznikowy; brak zastosowania wysoce szkodliwego oleju palmowego,
– cenne substancje odżywcze: niacyna, witamina E,C,K,A, B1, B2, B6,B12, biotyna, kwas foliowy czy kwas pantotenowy.
Dziecko do 1. roku życia znajduje się w najintensywniejszej fazie wzrostu, dlatego jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest ogromne. Najczęściej od momentu urodzenia do 12. miesiąca życia dzieci mają trzykrotnie wyższą masę ciała. Z tego względu dobór odpowiedniego mleka modyfikowanego jest tak kluczowy.

Smak

Kto jak kto, ale dzieci potrafią być bardzo wybredne. Jeśli coś im nie smakuje, to po prostu tego nie jedzą. Podobnie jest z mlekiem modyfikowanym. Kluczem do sukcesu Nan 2 Optipro Plus HM-O jest przyjemny, delikatny, słodkawy smak, który podbił serca dzieci na całym świecie.  Nie dość, że mleko posiada  wysoce odżywczy skład , to jeszcze świetnie smakuje. Nic więc dziwnego, że maluchy go uwielbiają!

Opinie

Mleko od Nan dla niemowląt opinie ma jak najbardziej pozytywne. Dzieci, które je przyjmują, rozwijają się bez zarzutu, a ich rozwój jest odpowiednio zbilansowany. Co ważne, pokarm ten stanowi podstawę żywienia do 1. roku życia. Rozszerzenie diety ma na celu jedynie poznawanie smaku, a podstawowe zapotrzebowanie dziecięcego organizmu ma zaspokajać mleko. Opinie innych rodziców jedynie utwierdzają w przekonaniu, że wybór Nan 2 Optipro Plus HM-O od Nestle to strzał w dziesiątkę. Przyjemny smak z pewnością trafi w gusta Twojej pociechy, a Ty nie będziesz musiał się martwić o prawidłowy rozwój małego organizmu.