Jakie cechy według Ciebie powinien mieć dobry odkurzacz? Musi być cichy, mały i wydajny? Przeznaczony do odkurzania różnych typów powierzchni? Czy może lekki i z wieloma dodatkowymi akcesoriami? Jeśli wydaje Ci się, że trudno będzie pogodzić te wszystkie cechy, to pragnę przedstawić Ci odkurzacz ZELMER ZVC221. Od kilku miesięcy mam ten sprzęt na wyłączność i muszę przyznać, że spełnia on moje wysokie oczekiwania. Jest to klasyczna wersja odkurzacza, bez zaawansowanych technologii i innowacji, ale trzeba przyznać, że test jaki przeprowadziłam na modelu ZELMER ZVC221 wypadł całkiem pozytywnie. Poświęć chwilę czasu i sprawdź co sądzę na temat tego sprzętu.

Ciekawa kolorystyka

Kiedy zdecydowałam się już na wybór tego konkretnego modelu, to musiałam jeszcze przemyśleć kwestię wyboru koloru. Jak się bowiem okazuje producent stanął na wysokości zadania i udostępnia te odkurzacze w trzech wersjach kolorystycznych. Ja zdecydowałam się na intensywnie żółty odcień, ale do dyspozycji są jeszcze modele szare i bladoróżowe. W mojej opinii ZELMER ZVC221 w wersji żółtej prezentuje się najładniej. Odkurzacz z daleka rzuca się w oczy, a jego widok od razu poprawia mi humor. Sprzątanie wydaje się być bardziej optymistyczne.

Długi kabel i dodatkowe akcesoria

Moja recenzja odkurzacza ZELMER ZVC221 składa się nie tylko na sam kolor obudowy, ale także na dodatkowe akcesoria, w które ten model został wyposażony. Do dyspozycji mamy metalową, teleskopową rurę oraz trzy szczotki. Jedna z nich świetnie sprawdzi się do twardych podłóg, takich jak posadzki i parkiety, druga do odkurzania mebli tapicerowanych i dywanów, a trzecia do zbierania kurzu z mebli i innych delikatnych powierzchni. 

Odkurzacz, ma długi, 5 metrowy zwijany kabel. Jeśli tego urządzenia używamy w mniejszym mieszkaniu, to nie będziemy musieli martwić się o podłączenie przewodu z gniazdka do gniazdka. Za jednym zamachem sprzątniemy cały dom. Sama kwestia zwijania kabla, ułatwia przechowywanie odkurzacza i pozwala zachować porządek w schowku, w którym przechowujemy to urządzenie.

Przystępna cena

Dla mnie odkurzacz nie może być zbyt drogim sprzętem domowym. Wiem, że są osoby, które lubują się w kupowaniu nowinek technologicznych i na odkurzacz potrafią wydać nawet kilka tysięcy złotych, ale jak dla mnie jest to stanowczo za dużo. Dlatego też, atutem modelu ZELMER ZVC221 jest przystępna cena. Za naprawdę nieduże pieniądze można mieć w domu, dobrej jakości sprzęt, który posłuży przez wiele lat. Odkurzacze sygnowane logo marki Zelmer cechują się sporą wydajnością i są chętnie wybierane przez wiele osób. Omawiany przeze mnie model ma wysokiej klasy silnik, worek o pojemności dwóch litrów oraz moc 800W.

Jeśli chodzi o sam test tego jak działa ZELMER ZVC221, to muszę przyznać, że sprzęt poradził sobie ze sprzątnięciem sierści z dywanów, kurzu z mebli i okruchów z posadzek. Urządzenie jest lekkie i bardzo wygodne. W odkurzaczu można samodzielnie zmieniać siłę ssania, a to ułatwia pracę i pomaga dostosować moc do konkretnego typu podłogi.