Warto posiadać urządzenia o takich parametrach, które umożliwią przyrządzenie pełnowartościowych koktajli, smoothie i kruszenia lodu czy orzechów. A możemy robić to wszystko z blenderem kielichowym Sencor SBU 7878BK.

Osiem ostrzy, 28 000 obrotów na minutę i tytanowa powłoka

Po takim wstępie oczekiwania wobec Sencora są wysokie, ale równie wysoka jest jakość produktu, który otrzymujemy. Świetnie zaprojektowana, funkcjonalna podstawa przypomina futurystyczny gadżet, ale właśnie w tym leży unikalność modelu SBU 7878BK – przyszłość zaczyna się już, wystarczy nacisnąć przycisk „Start”.

Silnik o mocy 1500 W rozpędza głowicę tnącą do wspomnianych przez producenta 28 000 obrotów na minutę. To ogromna prędkość – dla porównania silniki bolidów Formuły 1 osiągają szybkość obrotów na poziomie 15 000 obrotów na minutę. Porównanie oczywiście nieco na wyrost, ale taka moc pozwala posiekać najtwardsze orzechy w ciągu kilku chwil. Drugim elementem doskonałego systemu tnącego Sencora jest osiem ostrzy ze stali nierdzewnej, pokrytych dodatkowo powłoką tytanową. Ten duet – silnik i noże – zapewniają błyskawiczne przygotowanie koktajlu czy składników na zupę. Blender wyposażony jest w gumowe nóżki oraz solidne mocowanie kielicha do podstawy, dzięki czemu jest niezwykle stabilny.

Próżnia i bezpieczeństwo

Sencor SBU 7878BK to nie tylko ogromny silnik osadzony na prościutkiej podstawie, obsługiwanej za pomocą jednego przycisku na zasadzie włącz-wyłącz. To szereg inteligentnych rozwiązań, które mają ułatwić życie nam, użytkownikom. Zróżnicowane tryby pracy pomagają dopasować moc i prędkość obrotów do danego zadania. Możemy przygotować jedwabiście gładkie smoothie, by następnie zdecydować się na średnio rozdrobiony koktajl warzywny lub siekanie jarzyny do zupy. Z łatwością pokruszymy lód, by po chwili dodać do niego jogurt oraz inne składniki.

Zmiana programu to jeden ruch palcem, natomiast system bezpieczeństwa nie dopuści do uruchomienia blendera w sytuacji, gdy poszczególne podzespoły są źle zamontowane, co tylko zwiększa komfort użytkowania, gdyż nie musimy się martwić, czy wszystkie części są na swoich miejscach.

Blender kielichowy Sencor SBU 7878BK recenzja

Obok powyższych zalet Sencor SBU 7878BK posiada jeszcze dwa duże atuty, które są wskazywane w niejednej recenzji produktu. Pierwszym z nich są wykonane z wytrzymałego Tritanu naczynia, dzbanek (pojemność 1,5 litra) oraz kubek (0,7 litra). Ten ostatni można śmiało wykorzystywać także jako pojemnik do miksowania, a zróżnicowane zakrętki umożliwiają zabranie koktajlu ze sobą do pracy lub na siłownię. Zamykany ustnik oraz mocowanie na smycz lub pasek jeszcze bardziej zwiększa możliwości urządzenia.

Drugą innowacją jest system próżniowy, który odprowadza powietrze z dzbanka podczas siekania, dzięki czemu owoce i warzywa dłużej zachowują świeżość. Jest to wyjątkowo przydatna funkcja zwłaszcza w przypadku owocowych koktajli, które mają wyjątkowo krótki termin przydatności do spożycia. Jako że moduł próżniowy jest przenośny (ładujemy go za pośrednictwem kabla z gniazda w podstawie blendera), możemy zabrać go ze sobą i odprowadzać powietrze z kubka po każdym otwarciu, co pozwala dłużej cieszyć się świeżością posiłku.

Sencor SBU 7878BK to świetna cena, wysoka jakość oraz gwarancja świetnego zakupu. W swojej kategorii jest to jedna z najbardziej intrygujących ofert, nad którą warto się dobrze zastanowić. Nie bez powodu zbiera tyle pozytywnych recenzji!