Zrobienie dobrych gofrów, chrupkich z zewnątrz i puszystych w środku, nie jest zadaniem prostym. Związane jest to z faktem, że przepis zwykle trzeba dopasowywać do dostępnego pod ręką urządzenia. Jak wiedzą miłośnicy wafli – gofrownica gofrownicy nierówna. Czy istnieje sposób, aby móc zrobić świetne gofry za każdym razem, nie przejmując się zbyt niską mocą, wylewającą się z urządzenia masą i nierównym pieczeniem? Tak. Odpowiedzią jest Gastroback 42424. Pod tą niepozorną nazwą kryje się jedno z najlepszych urządzeń na rynku, które sprawi, że gofry będą dokładnie takie, jak chcemy.

Recenzja Gastroback 42424

Już na pierwszy rzut oka Gastroback 42424 wyróżnia się na tle konkurencji. Urządzenie jest dobrze wykonane i ciężkie – dzięki temu przy otwieraniu nie uniesiemy całego opiekacza, gdy wyjątkowo oporny wafel przylepi wieko do dolnej płyty. Sam uchwyt górnej klapy jest wygodny, natomiast panel sterowania z wyświetlaczem LCD sugeruje, że mamy do czynienia z urządzeniem o profesjonalnym standardzie pieczenia.

W oczy rzuca się także sama forma do gofrów – Gastroback 42424 piecze dosyć grube wafle w porównaniu z innymi urządzeniami, co w tym wypadku należy potraktować jako duży plus. Dodatkowy rowek wokół formy służy zbieraniu nadmiaru ciasta, które w przeciwnym razie wylewałoby się bokami urządzenia, pozostawiając niezbyt estetyczne zacieki na obudowie. Jeszcze jednym użytecznym detalem jest blokada otwierania, co ułatwia przenoszenie gofrownicy z miejsca na miejsce.

Gastroback 42424 – moc pod kontrolą

Kluczowym aspektem każdej gofrownicy jest jej moc. Nieważne, jak dobrze rozprowadzane jest ciepło. Jeżeli urządzenie nie będzie posiadać wystarczająco wysokiej mocy, pieczenie gofrów będzie trwać długo lub wafle będą niezbyt zachęcające wyglądem i smakiem. Gastrobackowi 42424 z pewnością siły nie brakuje, bo maksymalna moc urządzenia to 1600 W, co zapewnia szybkie nagrzewanie się gofrownicy i zachowanie wysokiej, stałej temperatury w czasie pieczenia.

Skoro mowa o mocy, nie można dłużej omijać „mózgu” modelu 42424, którym jest panel sterowania. Widok wyświetlacza LCD na gofrownicy może nieco dziwić lub nasuwać skojarzenie z wykorzystywanym profesjonalnie sprzętem. Jednak jedyne zaskoczenie, które czeka nas przy użytkowaniu Gastrobacka, to jego skuteczność. Panel pozwala na łatwy wybór jednego z pięciu trybów pracy:

  • gofry belgijskie,
  • klasyczne,
  • czekoladowe,
  • na maślance
  • tryb zdefiniowany przez użytkownika,

a także rodzaju głębokości wypieczenia (wafle miękkie w środku, chrupka skórka lub dobrze wypieczone w całości). Chociaż urządzenie automatycznie dostosowuje temperaturę w zależności od dobranej funkcji, możemy zmienić tę wartość za pomocą pokrętła. Jednocześnie wydłuża to lub skraca czas potrzebny na pieczenie. Miłym dodatkiem jest wyświetlanie aktualnego czasu pieczenia na wyświetlaczu, dzięki czemu cały czas zachowujemy pełną kontrolę nad przygotowaniem wafli.

Poręczna gofrownica godna polecenia

Nasza recenzja nie pozostawia wątpliwości, że Gastroback 42424 to urządzenie warte swojej ceny. Mając do dyspozycji ten model, możemy porzucić poszukiwania tańszych odpowiedników, które nie zawsze dają nam to, czego chcemy. W przypadku 42424 satysfakcja jest gwarantowana, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Zróżnicowane tryby pracy, duża moc i łatwość obsługi to cechy szczególne 42424, które dla nas, miłośników wafli, oznaczają pyszne gofry nawet każdego dnia.