Niedawno kupiłam telewizor marki Samsung, model to UE55TU8502. Jego zakup to jedna z najlepszych decyzji, jakie ostatnio podjęłam. Model, który wybrałam, ma 55 cali. Zwróciłam na niego uwagę przede wszystkim ze względu na wielkość pomieszczenia, w którym ma się znajdować, jednak jeżeli ktoś potrzebuje tego telewizora z ekranem innego rozmiaru, bez problemu znajdzie go w ofercie marki Samsung.

Telewizor Samsung UE55TU8502 – opinia

Moja opinia o Samsungu UE55TU8502 po miesiącu użytkowania sprzętu jest jak najbardziej pozytywna. Z najważniejszych funkcjonalności, przez które zdecydowałam się na wybór tego właśnie modelu, można wyróżnić na przykład dynamiczny wyświetlacz krystaliczny, który w połączeniu z rozdzielczością 4K daje tak realistyczne barwy, że nie sposób oderwać wzroku od ekranu. Żywe kolory, które dodatkowo można dopasować personalizacją ustawień, zdecydowanie są warte tej ceny. Samsung UE55TU8502 zapewnia doskonałą jakość oglądania, obrazy są wyraziste, precyzyjne i niezwykle szczegółowe, a nie rozpikselowane, jak to może się zdarzać nawet w przypadku modeli znajdujących się w ofercie konkurencyjnych producentów. Funkcja HDR zwiększa możliwości związane z gamą jasności, a co za tym idzie, paleta kolorów jest niesamowicie rozległa.

Nie ukrywam, że podczas kupna telewizora pierwszym kryterium, którym się kierowałam, był wygląd. Uważam, że skoro to inwestycja na dłuższy czas, to telewizor, który wybiorę, powinien mi się podobać i pasować do wystroju wnętrza. Samsung UE55TU8502 mi to zapewnia! To telewizor, który jest niezwykle elegancki, stylowy i co najważniejsze,  trzeba naprawdę wytężyć wzrok, żeby dostrzec delikatne obramowania – to świetne rozwiązanie, ponieważ jedyne, co przyciąga mój wzrok podczas oglądania ulubionego serialu, to obraz. Ze względu na to, że mam dzieci i zwierzęta, system maskowania kabli to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu zyskałam pewność, że dzieci nie będą się bawić przewodami, a czworonogi ich nie pogryzą, ponieważ wszystkie kable ukryte są w stojaku.

W dobie XXI wieku, w którym używamy wielu urządzeń multimedialnych, możliwość szybkiego połączenia telewizora z telefonem to bardzo duży plus! Wystarczy, że zbliżam smartfona do telewizora i już mogę oba te urządzenia połączyć. Myślę, że to przydatne zwłaszcza dla wielbicieli elektroniki. Mój partner z kolei ceni sobie szczególnie dwie funkcje tego telewizora: game enhancer, która umożliwia płynną grę i realistyczne obrazy oraz multi viev. Funkcja multi viev przydaje nam się zwłaszcza wtedy, gdy mąż nie może zdecydować się, który mecz obejrzeć. Włącza ją i może oglądać kilka rodzajów treści w tym samym momencie, dlatego problem znika!

Telewizor Samsung UE55TU8502 – podsumowanie

Nigdy wcześniej nie pomyślałabym też o tym, że telewizor umożliwi mi pracę, a tu miłe zaskoczenie. Samsungu UE55TU8502 pozwala na wyświetlanie obrazów z komputera, dodatkowo można też pracować na dokumentach, używając pakietu Microsoft Office 365. Home office chyba nigdy nie było tak wygodne jak teraz. Jeśli chodzi o cenę, nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Patrząc na funkcjonalność tego urządzenia, jego design oraz na to, że jest to długofalowa inwestycja, uważam, że ten zakup jest naprawdę udany! Czytając opinie o Samsungu UE55TU8502 wiedziałam, że będzie to dobry wybór, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że aż tak!