Porównując dostępność różnych modeli na rynku, ceny oraz dostępne recenzje, zdecydowałam się w końcu zakupić głośnik przenośny Bluetooth JBL Flip 5. W związku z zaplanowanymi wyjazdami poszukiwałam urządzenia, które sprawdzałoby się w każdej sytuacji, niezależnie od warunków użytkowania. Potrzebowałam sprzętu, który przetrwałby najbardziej wymagające okoliczności, ponieważ jestem osobą, która często podróżuje. Sugerowałam się głównie opiniami dostępnymi na Internecie, jak i również obietnicami, które zamieścił w opisie tego modelu producent, gdyż szczególnie na to zwracam zwykle uwagę.

JBL Flip 5 – recenzja

Po pierwsze zdecydowałam się na głośnik JBL Flip 5 w kolorze czarnym i uważam tę decyzję jako trafioną, gdyż niezależnie od tego, czy jestem w domu lub w podróży, zawsze jakoś ten kolor się dopasuje do otoczenia. Zdecydowanie jest mniej podatny na jakiekolwiek zabrudzenia, a ewentualne rysy czy uszkodzenia obudowy nie rzucają się w oczy. Rozumiem to, że każdy posiada inne preferencje kolorystyczne – jest też możliwość zakupu sprzętu w innym kolorze niż czarny.

Ogromną zaleta tego głośnika jest to, że mogę go zabrać ze sobą wszędzie, głównie dlatego, że jest po prostu lekki, waży trochę ponad pół kilo. Nie zabiera też wiele miejsca i dzięki temu mogę go zabrać dosłownie wszędzie – również ze względu na to, że jest sprzętem wodoodpornym oraz posiada wzmocnioną, gumową konstrukcję. Dlatego jest tak odporny na zewnętrze zabrudzenia i choć już wiele ze mną przeszedł, nadal działa jak nowy. Powoli dochodzę do wniosku, że jest praktycznie niezniszczalny. Zatem, jeżeli mamy ochotę zabrać go na przykład na imprezę, to naprawdę nie ma się czego obawiać.

JBL Flip 5 – test

Jeżeli chodzi o kwestię jakości dźwięku, to również nie mogę nic złego na jego temat powiedzieć. Porównując go z modelami, które posiadają moi znajomi, mogę śmiało stwierdzić, że jest to jeden z lepszych głośników, z jakich miałam okazję korzystać. Głośność i czystość dźwięku są doskonałe – to zresztą cecha charakterystyczna wszystkich sprzętów od JBL. Flip 5 ma piękny i świetnie zrównoważony bas, dzięki czemu mogłabym słuchać muzyki płynącej z niego na okrągło. Jestem dosłownie zauroczona selektywnością dźwięku, w zależności od rodzaju utworu, który chcę słuchać. Według mnie nie trzeba mieć nie wiadomo jak drogiego sprzętu, żeby być tak usatysfakcjonowanym.

Jeżeli chodzi o czas ładowania, głośnik osiąga pełną moc baterii po około 2,5 godziny od momentu podpięcia go do ładowarki. Działa przez około 10 godzin, w zależności od intensywności użytkowania. Łączy się za pomocą połączenia Bluetooth z telefonem komórkowym. Dodatkowy atut to funkcja Party Boost, dzięki której można zsynchronizować ze sobą pracę kilku głośników JBL – to szczególnie przydatne podczas imprez ze znajomymi.

Czy warto kupić Flip 5? Opinie użytkowników nie kłamią. Ja jestem naprawdę zachwycona i ani trochę nie żałuję zakupu tego urządzenia. Naprawdę uważam, że jest niezastąpione ze względu na swoją uniwersalność. Jakość całkowicie przerosła moje oczekiwania i myślę, że zakup jakiegokolwiek urządzenia firmy JBL jest zawsze dobrym wyborem.