Trevi SF230 to smartband współpracujący z systemem iOS oraz Android, co oznacza, że jest kompatybilny z wieloma markami telefonów. Posiada takie funkcje pomiarowe jak: licznik kalorii, pomiar dystansu, monitor snu i pulsometr. Poza tym wyposażony jest w inne opcje jak: powiadomienia, wibracje oraz „znajdź mój telefon”. Opaska może łączyć się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 4.0. Jeżeli lubisz dużo chodzić, biegać i tego typu aktywność zdecydowanie sprawia Ci przyjemność, to Trevi SF230 będzie znakomitym kompanem. To świetne urządzenie, które zostało stworzone z myślą o osobach, które są aktywne fizycznie, a sport jest ich pasją.

Test funkcjonalności

Opaska ma wbudowany czujnik, którego zadaniem jest mierzenie pokonywanego dystansu, zarówno w przypadku zwykłego spaceru, jak i biegania. Tę opcję można zatem śmiało wykorzystać podczas biegu, jazdy na rowerze, czy również pływania. Zebrane dane pozwolą Ci na dostosowanie treningu do Twoich możliwości i potrzeb. Wszystkie pomiary znajdziesz w aplikacji na swoim telefonie, która została sparowana z ze smartbandem za pomocą Bluetooth.

Zgromadzone informacje na temat Twoich sesji treningowych pozwalają mu obliczyć przybliżoną liczbę spalonych przez Ciebie kalorii w ciągu całego dnia. Ważnymi informacjami są również: intensywność ćwiczeń i ich czas, przebyty dystans, tętno oraz wzrost i waga. Czujniki wbudowane w urządzenie służą również do rejestrowania przebiegu i jakości Twojego snu. Gadżet odnotowuje czas zaśnięcia, długość snu głębokiego i płytkiego oraz czas wybudzenia.

W aplikacji możesz sprawdzić, jak wygląda Twój sen na przestrzeni kilku dni i dowiesz się również, co powinieneś zrobić, aby znacząco poprawić jakość wypoczynku. Pulsometr pozwoli Ci na mierzenie tętna w dowolnym momencie. Na swoim telefonie możesz sprawdzić tętno spoczynkowe oraz w czasie wysiłku fizycznego.

Dzięki integracji z komórką możesz w bezpieczny i szybki sposób znaleźć swój telefon. Wysłany sygnał do smartfona sprawia, że zaczyna on wydawać głośny dźwięk, przez który łatwiej Ci będzie zlokalizować telefon. Ten niewielki sprzęt również jest Twoim mini asystentem, przypominającym o spotkaniach i ważnych sprawach za sprawą alarmów i przypomnień. Kiedy ktoś wyśle Ci wiadomość lub będzie chciał się z Tobą połączyć, to dostaniesz natychmiastową informację, która wyświetli się na ekranie.

Opinia o Trevi SF230

Ten nowoczesny gadżet sprawia, że każdy chce go mieć. Jest nowoczesny, lekki i designerski, dlatego zawsze będzie świetnie leżeć na Twoim nadgarstku i pasować do różnych stylizacji. Użytkownicy są zachwyceni szeroką gamą funkcji, jaką posiada opaska. Dodatkowo może być w posiadaniu każdego, bez względu na to, czy posiada iPhone’a czy telefon z Androidem. Smartband pozwala na zapanowanie nad zdrowiem i aktywnością fizyczną, co sprawia, że jest nie tylko świetnym urządzeniem dla sportowców, ale także dla osób, które pragną wprowadzić w swoje życie trochę ruchu.

Konsumenci, którzy mają problem z prawidłowym tętnem, od teraz mogą regularnie je sprawdzać i mieć cały czas pod kontrolą. Zaletą dla wielu klientów jest to, że nie muszą cały czas zerkać na smartfon w oczekiwaniu na ważną wiadomość czy połączenie, ponieważ wiedzą, że opaska o wszystkim ich poinformuje. Każdy, kto postanowił być szczęśliwym posiadaczem Trevi SF230 jest zadowolony z użytkowania i zdecydowanie poleca ten sprzęt.