Apokalipsa zombie to dość popularny temat fantastyczny, który występuje w różnych książkach, komiksach czy też filmach i każdy z pewnością zagłębił go w mniejszym albo większym stopniu. Okazuje się, że taka tematyka jest również bardzo chętnie stosowana przez twórców gier planszowych. Jednym z godnych polecenia przykładów jest gra Zombicide, a konkretniej jej druga edycja, która w porównaniu z pierwowzorem została odświeżona. Gra jest przeznaczona dla 1-6 graczy, więc stanowi idealną zabawę dla samotników oraz dla osób, które lubią spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Recenzja Zombicide – najważniejsze informacje o zestawie

Na tle wielu innych gier planszowych, Zombicide wyróżnia się bardzo dużym bogactwem elementów, takich jak wysokiej jakości figurki, liczne karty do gry, kafle planszy oraz plansze graczy wykonane z plastiku. Dodatkową zaletą nowej, odświeżonej edycji jest zupełnie nowa, atrakcyjna szata graficzna kart. Dodatkowo na rewersie karty można znaleźć krótki opis umiejętności posiadanych przez konkretną postać. Wielu graczy docenia to drobne udogodnienie, ponieważ dzięki niemu nie trzeba co chwilę czytać instrukcji. Jest to więc świetne rozwiązanie dla początkujących graczy.

Test gry planszowej Zombicide – podstawowe informacje na temat rozgrywki

Rozgrywka w tym przypadku polega na prowadzeniu grupy osób, które ocalały w apokalipsie zombie i wykonywaniu zadań, które są określone w danym scenariuszu. Cała kampania jest bardzo ciekawa, rozbudowana i składa się ze wstępu oraz 25 misji, które potrafią zapewnić zabawę na bardzo długi czas. Do zadań stawianych przed graczami może się zaliczać walka o przetrwanie, zdobywanie broni i zapasów, poszukiwanie schronienia czy też likwidacja zombie poprzez ich rozjeżdżanie samochodami. Grę można sobie ułatwić poprzez przeszukiwanie różnych pomieszczeń w celu znalezienia dodatkowej broni. Należy jednak uważać, ponieważ w zaciemnionych pokojach znajdują się potwory.
Każdy ze scenariuszy jest przeznaczony dla maksymalnie 6 bohaterów, którzy muszą walczyć z rosnącymi ilościami zombie oraz z czasem. Należy dodać, że gra polega na kooperacji. Wystarczy utrata jednego z towarzyszy, aby zakończyć grę porażką. Na szczęście czytelna i łatwa w zrozumieniu instrukcja pozwala na bezproblemowe opanowanie wszystkich zasad. W związku z tym ta z pozoru skomplikowana gra jest w rzeczywistości dość prosta do opanowania.

Co jeszcze warto wiedzieć o Zombicide?

Opinie o grze planszowej Zombicide są jak najbardziej pozytywne ze względu na ciekawy format rozgrywki i interesujące scenariusze. Nie bez znaczenia są również figurki charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Każdy gracz w fazie graczy może wykonać różne ruchy i akcje, takie jak ruch, przeszukiwanie budynków, otwieranie drzwi, wymiana z innym graczem, walka wręcz lub na dystans, zdobycie celu, hałasowanie w celu odciągnięcia uwagi potworów, pas i utrata pozostałych akcji. W fazie zombie potwory się namnażają, poruszają oraz atakują graczy.
Jak widać, prezentowana gra jest bardzo ciekawa. Posiada ona wiele istotnych zalet. Nic więc dziwnego, że cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od dłuższego czasu.