Firma Nikon zasłynęła na całym świecie dzięki tworzeniu sprzętu fotograficznego o bardzo dobrych parametrach. Nic więc dziwnego, że przygotowując recenzję aparatu Nikon Coolpix B500, oczekiwania względem jego możliwości były całkiem wysokie.

Recenzja Nikon COOLPIX B500

Biorąc produkt do ręki, czuć, że został on stworzony przez jedną z czołowych marek zajmujących się produkcją aparatów na świecie. Niewielka waga i całkiem kompaktowe wymiary w połączeniu ze starannie oraz w przemyślany sposób wykonaną bryłą umożliwiają niezwykle pewny chwyt. Dzięki temu podczas użytkowania sprzętu nie ma obaw, że aparat mógłby wyślizgnąć się z ręki. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Zmiana trybów pracy nie stanowi żadnego problemu podobnie jak obsługa zoomu. Ruchomy ekran LCD działa pewnie i utrzymuje dobrą stabilizację. Wysuwana lampa błyskowa również nie napotyka zbędnych oporów. Całe urządzenie zostało bardzo dobrze spasowane, dzięki czemu praca poszczególnych komponentów przebiega bez najmniejszych zakłóceń.

Test Nikon COOLPIX B500

W aparacie znajduje się matryca CMOS o wielkości 1/2,3″ i efektywnej rozdzielczości 16Mpx, która zapewnia zdjęcia w rozdzielczości 4608 x 3456 oraz nagrywanie filmów w Full HD. Dodatkowo obiektyw NIKKOR umożliwia aż 40-krotny zoom optyczny. Takie parametry sprawiają, że wykonane zdjęcia cechowały się naprawdę dobrą jakością. Aparat radził sobie dobrze zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki możliwości doświetlenia scenerii przy pomocy wydajnej lampy błyskowej. Funkcja wysunięcia wyświetlacza LCD dawała bardzo szerokie pole do popisu i umożliwiała wykonanie dobrych zdjęć nawet w specyficznych warunkach. Warto również dodać, że sam ekran był bardzo czytelny nawet podczas pracy w intensywnym świetle. Oprogramowanie aparatu świetnie radziło sobie z obsługą poszczególnych trybów, dlatego fotografie cechowały się naprawdę dobrym odwzorowaniem barw.

Nikon COOLPIX B500 – opinie

Opinie innych użytkowników na temat recenzowanego COOLPIXA B500 odzwierciedlają jego najlepsze cechy. Sprzęt ten jest bardzo chwalony ze względu na kompaktowe wymiary połączone z naprawdę dobrymi parametrami. Recenzje Nikon COOLPIX B500 są pozytywne ze względu na możliwości, które oferuje obsługa aż 40-krotnego zoomu optycznego, dzięki któremu zdjęcia, nawet po bardzo dużym przybliżeniu, nie tracą na jakości.

Nikon COOLPIX B500 – czy warto kupić to urządzenie?

Propozycja od marki Nikon to urządzenie z segmentu aparatów cyfrowych wyposażonych w megazoom. Sprzęt tego typu oferuje możliwość wykonania bardzo dobrych jakościowo zdjęć. Dodatkowo nie wymaga od użytkowników specjalistycznej wiedzy na temat fotografowania. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu praktycznie każdy może w pełni wykorzystać potencjał tego aparatu, który za sprawą oferowanych parametrów jest naprawdę bardzo duży. Nikon COOLPIX B500 to urządzenie cechujące się świetnym stosunkiem ceny do jakości, które swojemu posiadaczowi dostarczy sporo frajdy. Sprzęt ten jest godzien polecenia, szczególnie wszystkim osobom, które chciałyby chociaż częściowo poznać smak profesjonalnej fotografii cyfrowej.