Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele mniej lub bardziej wiarygodnych testów ciążowych, dlatego dobrze wiedzieć, który wybrać, by otrzymać wynik zgodny z rzeczywistością. Testy różnią się również między sobą sposobem przeprowadzania badania – czasem bywa to dość skomplikowane. Jedną z ciekawszych propozycji jest BOBO – test strumieniowy. Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Chodzi o alternatywny sposób pobierania próbki moczu, czyli bezpośrednio ze strumienia. W niniejszej recenzji przyjrzymy się wadom i zaletom tego produktu.
Według opisu producenta to prosty i szybki w użyciu test do domowego użytku. Jego celem jest wykrycie w moczu obecności hormonu ciążowego hCG (gonadotropiny kosmówki), który pojawia się w organizmie kobiety tuż po zapłodnieniu. Producent zapewnia, że test jest w stanie wykryć ciążę po 2–3 dniach. Tyle biologii, czas przyjrzeć się jego funkcjonalności.

BOBO – test strumieniowy – recenzja

Przede wszystkim dla wielu kobiet ważne będzie to, jak łatwe jest wykonanie BOBO – testu strumieniowego. Test wystarczy wyjąć z opakowania, a potem postępować zgodnie z instrukcją producenta – wynik otrzymamy po kilku minutach.

Jak dokładnie przebiega całe badanie? Należy wyjąć test z foliowego opakowania i zdjąć nasadkę z paska do absorbcji moczu. Ważne, żeby nie dotykać paska palcami. Teraz – jak nakazuje ulotka – trzeba chwycić test tak, by było widoczne okno testowe. Pasek absorpcyjny należy umieścić w strumieniu moczu na co najmniej 5 sekund, a następnie przykryć go z powrotem nasadką. Kolejnym etapem jest odczekanie kilku minut – czas liczy się od wchłonięcia moczu i pojawienia się linii kontrolnej C. Linia oznacza, że test został wykonany prawidłowo. Jeżeli się nie pojawi, test niestety nadaje się do wyrzucenia. Po pełnych pięciu minutach można spojrzeć na okno testowe – jeżeli widzimy tylko jeden pasek na BOBO teście strumieniowym, negatywny wynik jest praktycznie pewny. Jeżeli paski są dwa – będzie to potwierdzeniem ciąży.

BOBO – test strumieniowy – wiarygodność

Warto już na wstępie podkreślić, że jeżeli chodzi o BOBO – test strumieniowy, opinie internautek są niezwykle pozytywne – już samo to świadczy o jego skuteczności i niewielkiej szansie na pomyłkę. Wiarygodność to najważniejsza sprawa w teście ciążowym. Producent przywołuje w ulotce, że aż 99 procent wykonanych badań dało wiarygodny wynik. BOBO – test strumieniowy jest wyjątkowo czuły, bez problemu wykrywa hormon hCG na poziomie 25 mlU/ml, a nawet 10 mlU/ml.

BOBO – test strumieniowy – podsumowanie

Najważniejszą cechą oferowanego przez firmę BOBO testu strumieniowego jest to, że rzeczywiście łatwo go przeprowadzić w warunkach domowych. Do tego można dodać krótki czas oczekiwania, przystępną cenę oraz bardzo dużą skuteczność. Dla większości kobiet te cechy będą wystarczającą zachętą do sięgnięcia po niego w razie konieczności – niezależnie od tego, jaki wynik chciałyby ujrzeć, mogą być pewne, że będzie on wiarygodny.