Jeżeli szukasz dobrej jakości frytkownicy, sygnowanej znaną marką i jeśli zależy Ci na nieskomplikowanym przygotowywaniu potraw przy użyciu małej ilości tłuszczu, to polecamy z bliska przyjrzeć się frytkownicy Balupunkt AFD601. Już na pierwszy rzut oka, to urządzenie zwraca na siebie uwagę nowoczesnym designem. Sprzęt ma kompatybilne wymiary, wygodny uchwyt i bardzo dobrze prezentuje się nawet w nowoczesnej kuchni. Jeśli więc lubisz mieć w zasięgu ręki wszystkie sprzęty AGD, to ta frytkownica z pewnością wpisze się w modną aranżację.

Nowoczesne technologie

Omawiany model frytkownicy, to sprawne urządzenie naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Jest to tak zwana wersja powietrzna, która umożliwia przygotowywanie różnych potraw w niskiej zawartości tłuszczu. Jeśli mielibyśmy porównać ten typ frytkownicy do sprzętów starszej generacji, to na pierwszy plan wysuwa się nie tylko prosta obsługa, ale przede wszystkim fakt, że podczas smażenia nie produkuje się dym, a po kuchni nie unoszą się różne zapachy. Wszystko dzięki specjalnemu wirowi powietrznemu, który odpowiada za cyrkulację powietrza i który przyspiesza cały proces gotowania. Jeżeli chodzi o inne nowoczesne technologie, na które postawił producent, to należy także wskazać wysokiej jakości powłokę teflonową, do której nie przywiera jedzenie i tłuszcz. Dzięki tej opcji oszczędzamy czas na czyszczenie i konserwację urządzenia.

Szybkość gotowania

Przeprowadzając test frytkownicy Blaupunkt AFD601 zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni szybką i cichą pracą urządzenia. Nie dość, że do przygotowania frytek zużyliśmy bardzo mało oleju, to samo danie było złociste i chrupiące na zewnątrz, a kruche i miękkie w środku. W koszu o pojemności 2,5 litra zmieściła się spora porcja frytek, która była gotowa już po kilkunastu minutach. Co bardzo ważne, osoby, które chcą oszczędzić czas, i które chciałaby przygotować cały obiad za jednym razem, także mają taką możliwość. Producent bowiem, zainstalował w koszu specjalny separator, do którego można włożyć ziemniaki, warzywa i mięso. Wir powietrzny, odpowiednia ilość oleju oraz dobrze ustawiona temperatura sprawią, że obiad będzie gotowy już w pół godziny.

Zdrowa kuchnia

Jeżeli mielibyśmy wyrazić opinie na temat frytkownicy Blaupunkt AFD601, to nasza rekomendacja byłaby jednoznaczna. Sprzęt świetnie sprawdza się w swojej roli i tak jak obiecuje producent – minimalizuje zużycie oleju do minimum. Jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia i jednocześnie ułatwia nam to wymianę tłuszczu oraz czyszczenie frytkownicy. Jeśli chodzi o naszą recenzję, to trzeba także wspomnieć o prostej obsłudze. Można śmiało powiedzieć, że urządzenie jest niezwykle intuicyjne w obsłudze, a sam panel LCD umieszczony na przodzie frytkownicy udziela nam sporo informacji.

W ramach podsumowania chcemy dodać, że z frytkownicy korzystamy już od dłuższego czasu i mieliśmy przyjemność przygotować w niej nie tylko frytki, ale także mięsa, ryby i owoce morza. Każda z tych potraw była idealnie dopieczona.