Szukając grilla elektrycznego, którego z powodzeniem będę mógł używać o każdej porze roku zwracałem uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim takie urządzenie powinno być duże. Często urządzamy przyjęcia, zapraszamy rodzinę oraz przyjaciół, i wtedy przygotowuję potrawy z grilla. Dlatego powierzchnia do grillowania powinna być duża. Poza tym, sprzęt musi się łatwo uruchamiać i być prosty w obsłudze oraz w konserwacji. Z pomocą przyszedł mi grill elektryczny Tefal Optigrill Elite XL GC760D. Zdecydowałem się na sprawdzenie tego urządzenia i już dziś wiem, że był to bardzo dobry wybór. Sprzęt śmiało mogę polecić wszystkim miłośnikom grillowania.

Duża powierzchnia grillowania

W moim przypadku sytuacja wygląda tak, że jeśli tylko decyduje się na przygotowanie jakichś dań z grilla, to od razu robię więcej porcji. Chcę by jedzenia wystarczyło dla rodziny i znajomych. Mało kiedy grilluję tylko dla siebie, i właśnie dlatego też, wybrałem ten konkretny model. Jeżeli chodzi o wymiary i pojemność powierzchni do grillowania, to ten test grill elektryczny Tefal Optigrill Elite XL GC760D zdał na szóstkę z plusem. Producent zapewnia, że powierzchnia do przygotowywania potraw to aż 800cm2. Muszę przyznać, że faktycznie za jednym razem udało mi się włożyć na ruszt kilka dużych porcji mięsa dla ośmiu osób. Co bardzo istotne, wszystkie te kawałki mięsa były równo wysmażone i po prostu idealnie zgrillowane. 

Kilka nowoczesnych funkcji

Przedstawiając recenzję grilla elektrycznego Tefal Optigrill Elite XL GC760D, muszę wspomnieć o kilku innowacyjnych rozwiązaniach, które marka Tefal wprowadziła do tego urządzenia. Przede wszystkim mamy dostęp do 16 automatycznych programów. Za pomocą jednego przycisku decydujemy tylko o tym, czy będziemy grillować warzywa, ryby, kanapki, mięso z kurczaka czy steki. Urządzenie samo już dobierze tryb, czas i moc pracy. 

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla początkujących osób, które nie mają doświadczenia w grillowaniu. Ten grill elektryczny posiada również specjalne czujniki, które mierzą i ważą każdy kawałek mięsa. Ta opcja ułatwia i przyspiesza przygotowywanie potraw. Dzięki nie można mieć pewność, że mięso będzie idealnie wysmażone. Grill został wyposażony także w programy, które ułatwiają wysmażenie mięsa według gustu użytkowników. Mogą to być trzy klasyczne opcje, czyli delikatnie, średnio lub mocno wysmażone mięso.

Łatwość obsługi

Moja pozytywna opinia o grillu elektrycznym Tefal Optigrill Elite XL GC760D, wynika się nie tylko z dużego rusztu i kilkunastu automatycznych programów, ale także z łatwości w obsłudze tego urządzenia. Naprawdę można być laikiem i można nie mieć żadnego doświadczenia, a grillowane potrawy i tak wyjdą kruche na zewnątrz, a soczyste w środku. Grill prosto się uruchamia, łatwo się czyści i bez problemu się obsługuje. Na wyróżnienie zasługuje także możliwość zdejmowania rusztów i mycia ich w zmywarce.