Przedstawiamy recenzję grilla elektrycznego Tefal OptiGrill+ XL GC722D, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń w swojej kategorii. Urządzenie wyróżnia pokaźna powierzchnia grillowania, która jest nawet o 1/3 większa niż w modelach innych producentów. Tacka w rozmiarze XL to wyjątkowo przydatna opcja w przypadku spotkań w większej grupie znajomych i rodziny.

Model grilla Tefal Optigrill+ XL zasilany elektrycznie jest przede wszystkim chwalony z uwagi na swoją wysoką moc oraz automatyczne funkcje, które pozwalają zadowolić gusta każdej osoby korzystającej z urządzenia. Wśród najważniejszych zalet urządzenia wymienia się ręczną regulację poziomu temperatury i stopnia wysmażenia oraz możliwość zdemontowania i umycia osobno tacki ociekowej i płyty aluminiowej. Dodatkowym walorem jest odpowiednie nachylenie płyty do smażenia potraw, która zapewnia większy komfort podczas grillowania, sprawiając, że tłuszcz i soki swobodnie spływają do osobnego pojemnika. Dzięki takiemu wykonaniu grill zapewnia także niskokaloryczność przygotowywanych potraw, co zwiększa jego atrakcyjność.

Grill elektryczny Tefal Optigrill+ XL – recenzja

Grill elektryczny Tefal Optigrill+ XL to połączenie automatycznego trybu pracy z perfekcyjnym wykonaniem, które pozwalają cieszyć się rewelacyjnymi efektami grillowania. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu modelu w:

  • inteligentny system smażenia: w modelu Tefal Optigrill+ XL w temperatura jest dobierana ściśle pod kątem ilości grillowanych produktów oraz ich grubości. Specjalne czujniki automatycznie dostosowują temperaturę i czas grillowania, dlatego nie musisz martwić się o niedopieczone lub przypalone potrawy.
  • wskaźnik poziomu wysmażenia: niezależnie od tego, czy lubisz bardziej czy mniej wysmażone potrawy, jesteś w stanie uzyskać pożądany poziom wysmażenia, wybierając jeden z dedykowanych trybów grillowania. Jest to szczególnie przydatna opcja, która pozwoli Ci także precyzyjnie kontrolować postęp smażenia.
  • 9 automatycznych programów: dzięki takiej różnorodności jesteś w stanie przygotować idealnie wysmażone mięso, ale także ryby, owoce morza, warzywa, a nawet możesz rozmrozić mrożonki bez utraty ich walorów smakowych.
  • antyadhezyjną powłokę: powierzchnia grilla została wyposażona w specjalną nieprzywierającą warstwę, która jest bezpieczna dla zdrowia, a jednocześnie podnosi walory korzystania z tego modelu grilla. Dzięki niej możesz cieszyć się szybszym grillowaniem Twoich potraw, które nawet przy minimalnej ilości użytego tłuszczu nie będą przyklejały się do grilla. Co więcej, możesz zapomnieć o uporczywych resztkach pokarmu, które pozostają zazwyczaj na ruszcie w tradycyjnych grillach.

Grill elektryczny Tefal Optigrill+ XL – podsumowanie

Podsumowując, jeśli szukasz grilla elektrycznego o bardziej zaawansowanej formule, postaw na model Tefal GC722D Optigrill + XL. Cena urządzenia, choć nie należy do najniższych, odpowiada doskonale jakości i wykonaniu grilla, który zapewnia wysoki komfort użytkowania, niezawodne działanie i dokładnie taki smak grillowanych potraw, jakiego oczekujesz.