Rosnąca popularność automatycznych robotów sprzątających wymusza na producentach ciągłe doskonalenie oferowanych urządzeń. Xiaomi Viomi V2 Pro jest świetnym przykładem na to, jak wygląda mariaż jakości, użyteczności i rozsądnej ceny. Chociaż chińska firma kojarzy się głównie z produkcją telefonów komórkowych, trzeba przyznać, że wypuszczony przez nią robot czyszczący potrafi pozytywnie zaskoczyć na wiele sposobów.

Xiaomi Viomi V2 – rencejza

Z początku Viomi V2 Pro nie różni się znacząco od innych robotów z tej kategorii. Sprawdzony, okrągły kształt został tutaj wzbogacony o niewielką kopułkę, umieszczoną w tylnej części urządzenia. „Wieżyczka” spełnia funkcję obserwacyjną – umieszczone są w niej dodatkowe czujniki, dzięki którym odkurzacz tworzy mapę mieszkania, co usprawnia nawigację pomiędzy meblami.

Viomi V2 Pro potrafi sforsować przeszkody o wysokości do 2 centymetrów, a więc niskie progi czy wykładziny nie będą sprawiać mu większych trudności. Znajdujące się w „wieżyczce” lasery wiążą się z niezwykle użyteczną aplikacją Xiaomi Home, z której pomocą możemy oglądać przygotowane przez robota mapy pomieszczeń czy ustawiać strefy no go, do których urządzenie nie wjedzie. Oprócz tego za pośrednictwem telefonu uzyskujemy dostęp do m.in. zarządzania harmonogramem sprzątania czy wyborem trasy.

Odkurzanie oraz zmywanie w jednym

Elementy służące do zamiatania w przypadku Xiaomi Viomi V2 Pro należą do znanych już rozwiązań na rynku. Obracająca się trójramienna szczotka nagarnia brud, a umieszczone pomiędzy kołami wałki zbierają nieczystości do pojemniczka. Za sprawą dokładniejszego rekonesansu oraz lepszemu zmapowaniu otoczenia, Xiaomi działa niezwykle wydajnie, co jest podkreślane w wielu recenzjach tego produktu.

Robot jest w stanie poradzić sobie nawet z dużymi zabrudzeniami, takimi jak niewielkie resztki jedzenia oraz sierść. Zasługą tego jest wydajny system ssący o sile podciśnienia równej 2200 Pa. Dla porównania, zadowalająca wartość dla odkurzaczy warsztatowych to 2000 Pa, a więc nie da się powiedzieć, że robotowi brakuje mocy. Kolejnym pozytywem jest długi czas pracy (do dwóch godzin) oraz szybki czas ładowania (około 45 minut przy pełnym uzupełnieniu akumulatora), co umożliwia Viomi Pro sprzątanie nawet dużych powierzchni w krótkim czasie.

Viomi V2 Pro – inteligentny i sprawny

Nawet jeżeli w trakcie zamiatania robot wyczerpie energię, samodzielnie znajdzie drogę do stacji dokowania, uzupełni zapasy i wróci na trasę. Na koniec należy wspomnieć o funkcji mopowania, którą chwalą sobie posiadacze tego modelu. Według ich opinii Xiaomi Viomi V2 radzi znacznie wydajniej radzi sobie z gospodarowaniem wodą od konkurencji, a także dobrze sprawdza się na powierzchniach drewnianych, gdzie zmniejsza zużycie wody, aby chronić nawierzchnię przed uszkodzeniami. Zarówno to, jak i niezwykle przystępna cena urządzenia sprawiają, że jest niezwykle godny polecenia.

Recenzja Xiaomi Viomi V2 Pro powinna być pomocna w podjęciu decyzji. Jesteśmy pewni, że jest to bardzo dobry, automatyczny odkurzacz, który charakteryzuje się wydajnością sprzątania oraz długim czasem pracy. Przystępna cena sprawia, że każdy może przekonać się, ile czasu da się zaoszczędzić, kiedy podłogami zajmuje się Viomi V2 Pro.