Amica AMG20E70GSV to klasyczna, wolnostojąca kuchenka mikrofalowa, która z łatwością sprosta wszystkim kuchennym wymaganiom. Na pierwszy rzut oka Amica nie wyróżnia się na tle innych urządzeń w tej klasie, jednakże musimy zadać sobie pytanie: czy musi? Mamy tutaj typowy dla urządzeń AGD srebrny kolor z czarnym pasem, obejmującym drzwiczki oraz panel sterowania. Kuchenka prezentuje się więc odpowiednio, bez specjalnych udziwnień. Jest idealna do każdej nowoczesnej kuchni.

 

Recenzja mikrofalówki Amica AMG20E70GSV

 

Osiem przycisków zapewnia dostęp do wszystkich trybów działania mikrofalówki, natomiast pokrętło służy do ustawiania m.in. temperatury, godziny, wagi oraz czasu trwania pracy. Z miejsca możemy zauważyć, że jest to urządzenie proste w obsłudze, chociaż ma kilka sprytnych udogodnień. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom funkcja „rozmrażania wagowego”. Sprawia, że mikrofalówka sama dobierze odpowiednią moc oraz długość grzania w zależności od wprowadzonej przez nas wagi mrożonek.

Inną zaletą mikrofalówki Amica jest zabezpieczenie „Child Lock”, które uniemożliwia zmiany ustawień urządzenia przez dzieci. System ten sprawdza się także w czasie mycia kuchenki, ponieważ nie musimy już jej odpinać od prądu, żeby wytrzeć panel sterowania. Przy włączonej funkcji „Child Lock” nie można zmienić konfiguracji urządzenia bez wcześniejszego wprowadzenia określonej kombinacji przycisków. Wstępne oględziny wypadają więc bardzo korzystnie, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę niezwykle przystępną cenę kuchenki.

Grzałki oraz tryby w mikrofalówce Amica AMG20E70GSV
Jak Amica AMG20E70GSV radzi sobie z podgrzewaniem? Dokładnie tak, jak tego od niej wymagamy. Moc 700 W może być dozowana za pomocą dziewięciu poziomów temperatury, natomiast grzałka grillowa o mocy 900 W umożliwia nam nie tylko grzanie potraw, ale także przyrządzanie dań.

Talerz obrotowy o średnicy 24,5 centymetra pozwala na umieszczenie w kuchence nawet większych porcji posiłków, a system „MultiWave” zadba o ich należyte podgrzanie. Dziewięć trybów pracy uwalnia nas od zastanawiania się, w jaki sposób dopasować moc oraz czas pracy mikrofalówki. Musimy jedynie wprowadzić rodzaj dania oraz jego przybliżoną wagę, a całą resztą zajmuje się już Amica. Jest to doskonały przykład na to, że prostota nie oznacza bynajmniej wady. W tym wypadku przemyślane rozwiązania oszczędzają nasz czas.

Trudno jest się doszukać jakiejś rażącej wady w modelu AMG20E70GSV. Kuchenka spełnia wymagania odnośnie do urządzeń w tym przedziale cenowym i dodaje jeszcze kilka rozwiązań, które sprawiają, że mniej czasu spędzimy, naciskając przyciski urządzenia. Każdej operacji, ruchowi pokrętła czy zakończeniu cyklu pracy towarzyszy pikanie. Daje to pewność, że uruchomiliśmy dany tryb czy że jedzenie ma już wymaganą temperaturę do spożycia. Głośność może być zaletą, kiedy w kuchni uruchomiony jest okap, siedzimy na drugim końcu mieszkania czy domu, lub korzystamy z mikrofalówki w miejscu pracy.

Porównując opinie i recenzje na temat kuchenki Amica AMG20E70GSV, możemy z czystym sercem polecić ten model. Prostota użytkowania jest jego ogromną zaletą, a przecież obok mocy jest to bodaj najważniejsza cecha domowych sprzętów.