iRobot Roomba s9+ to inteligentny robot stworzony do walki z brudem. Kolejny z rodziny iRobot’ów, wyróżnia się stacją Clean Base, dzięki której sam opróżnia się do worka znajdującego się we wcześniej wspomnianej stacji. Co ważniejsze, worek starczy na 30 opróżnień iRobot’a, bez wcześniejszego zmieniania go. Dzięki tej zaawansowanej technologii możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu. iRobot’em Roomba s9+ powinni zainteresować się posiadacze zwierząt domowych – gumowe szczotki, które posiada robot, świetnie radzą sobie z sierścią zwierzaków, nie tworząc kłębków futra. Mówiąc o gumowych szczotkach, należy nadmienić, że są one 30% szersze w porównaniu z tymi w modelach Roomba® serii 600 z systemem AeroVac. Co to oznacza? Szczotki są o wiele dokładniejsze i poradzą sobie z każdym rodzajem podłoża, nawet z dywanami czy wykładzinami. Również moc ssąca zmieniła się na lepsze względem wyżej wspomnianych modeli – jest ona o 40 % większa, dzięki czemu jeszcze dokładniej wyciąga wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, brud czy nawet sierść z różnych typów podłoża.

Recenzja Roomba s9+

iRobot Roomba s9+ posiada aż trzy nowoczesne technologie: technologia vSlam sprawia, że robot w ciągu sekundy gromadzi w swojej bazie 230400 punktów, co następnie wykorzystywane jest do tworzenia mapy domu lub pomieszczenia, które robot ma sprzątać. Technologia Perfect Edge z kolei pomaga robotowi znaleźć nawet najmniejsze zabrudzenia, natomiast konstrukcja  jest stworzona tak, że robot może sprzątać krawędzie, a szczotka przy dobrym ustawieniu może sprzątać nawet te miejsca, które wydawałyby się niedostępne dla robota. Te detale składają się na technologię, która umożliwia jeszcze dokładniejsze sprzątanie pomieszczeń w naszym domu. Kolejną technologią jest technologia Imprint Link – możemy połączyć pracę robota sprzątającego z robotem mopującym. Najpierw sprząta iRobot Roomba s9+, a następnie mopować zaczyna iRobot® Braava jet® m6. A to wszystko bez jakiegokolwiek oddziaływania człowieka.
iRobot Roomba s9+ wyposażony jest w inteligentne mapy Imprint. Najpierw poznaje dane pomieszczenie, a potem tworzy najlepszy plan na jego sprzątnięcie. Robot może zapamiętać aż do 10 planów pięter i sam dokładnie wie, której mapy w danej chwili ma użyć. Co ważne, iRobot dzięki odpowiednim czujnikom uniknie też zaplątanie się w kable. Robot posiada 8 programów czyszczenia.

Dostępna na telefony aplikacja jeszcze bardziej ułatwia nam kontrolę nad robotem. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, możemy zadecydować, które pomieszczenia ma zostać posprzątane i kiedy ma to nastąpić. Jest to niebywale ogromny plus tego produktu.

Poza typowo technicznymi aspektami warto też podkreślić, że iRobot Roomba s9+ ma bardzo nowoczesny wygląd, dzięki czemu dobrze się prezentuje. Waży około 10 kg, a wysokość to 9cm.
Czas pracy robota to 120 minut, tyle samo zajmuje mu pełne naładowanie.

iRobot Roomba s9+ jest godna polecenia, szczególnie dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu na sprzątanie. Ten inteligentny robot rozprawi się z brudem w domu, pracując cicho, lecz skutecznie. W naszej recenzji Roomby s9+ trudno było wskazać wady urządzenia, ponieważ ten robot praktycznie ich nie ma!