Co wiemy o marce Steelseries?

SteelSeries to producent akcesoriów przeznaczonych dla graczy. Produkty tej firmy cechują się przede wszystkim solidnym wykonaniem i estetyką. Jeśli więc szukasz klawiatury gamingowej, warty Twojej uwagi może być model SteelSeries Apex 7 TKL Red Switch. Jest to klawiatura skierowana głównie do osób grających w gry, ale przeciętny użytkownik również będzie z niej zadowolony. Producent przykłada dużą wagę do wysokiej jakości swoich produktów, dlatego właśnie, gdy widzimy jakąkolwiek opinię o jego sprzęcie, chociażby o SteelSeries Apex 7 recenzja jest zwykle pozytywna.

Budowa klawiatury

Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że klawiatura SteelSeries Apex 7 TKL Red Switch jest klawiaturą mechaniczną. Oznacza to więc, że będzie ona znacznie trwalsza i wytrzymalsza niż klawiatury membranowe. Jest to informacja ważna dla graczy, ponieważ klawiatury tego typu zdecydowanie bardziej sprawdzają się w grach oraz odczucia podczas korzystania z niej są przyjemniejsze. Klawiatura wyposażona jest w autorskie przełączniki QX2. W przypadku modelu Apex 7 producent oferuje nam 3 rodzaje przełączników – red, blue oraz brown. Szczególnie interesujące są te typu red, ponieważ ze względu na liniową budowę są one wyjątkowo ciche. Dzięki temu możemy cieszyć się zaletami klawiatury mechanicznej, bez obawy o hałas podczas użytkowania, co w ich przypadku bywa często problematyczne. Kolejną zaletą tych przełączników jest niewielka siła potrzebna do ich aktywacji, co przekłada się na szybki czas reakcji po naciśnięciu i wygodę korzystania. Klawiatura SteelSeries Apex 7 TKL Red Switch ma aluminiową obudowę. Jest to spora zaleta, ponieważ jest ona wytrzymała przy jednoczesnej lekkości. Takie obudowy są też znacznie trwalsze od tych plastikowych. Dodatkowym atutem jest podświetlenie RGB.

Wygoda użytkowania

Już pierwszy test klawiatury mechanicznej SteelSeries Apex 7 TKL Red Switch jest dowodem na to, że jej zakup to dobry wybór. Klawisze mają przyjemny skok i jest ona stosunkowo cicha w użytkowaniu. Apex 7 posiada stopki antypoślizgowe, które nie pozwalają klawiaturze przesuwać się, gdy z niej korzystamy. Natomiast dzięki regulowanym stopkom możemy dopasować do siebie jej ułożenie. Dodatkowo jest ona wyposażona w podkładkę pod nadgarstki, która pozwala wygodnie ułożyć ręce podczas wielogodzinnego pisania czy gry. Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie stanowiska, będziesz zadowolony z podświetlenia RGB, w które jest wyposażona ta klawiatura. Pozwala ono na podświetlenie każdego klawisza w innym kolorze czy zmianę koloru całych stref. Komfort, który towarzyszy podczas używania tej klawiatury sprawia, że po wypróbowaniu SteelSeries Apex 7 TKL Red Switch recenzja nie może być negatywna.

Opinie użytkowników

Klawiatura SteelSeries Apex 7 TKL Red Switch ma bardzo wiele pozytywnych opinii. Większość z użytkowników twierdzi, że klawiatura z uwagi na to, jak solidnie jest wykonana, warta jest swojej ceny. Zwracają oni uwagę przede wszystkim na to, jak komfortowa jest praca na tym sprzęcie. Sam wygląd klawiatury jest również bardzo przyjemny. Estetyczna obudowa i podświetlane klawisze sprawiają, że jest ona nie tylko funkcjonalna, ale może też ozdobić nasze biurko.