Łatwo przeoczyć maszyny średniej klasy, takie jak Acer Aspire 5. Konsumenci najczęściej wybierają najlepsze laptopy, które zwykle dominują na pierwszych stronach gazet, albo szukają tanich urządzeń, aby sprostać wymaganiom technologicznym i ograniczeniom budżetowym.

To pozostawia maszyny średniej klasy w dużej mierze niezauważone, pomimo idealnej równowagi ceny i wydajności, która w rzeczywistości czyni je dobrą inwestycją dla wielu klientów. Ta równowaga jest czymś, co Acer Aspire 5 praktykuje od dawna, oferując użytkownikom potężne komponenty i solidną wydajność przy zachowaniu przystępnej ceny.

Recenzja: Laptop Acer Aspire 5

Wyposażony w procesor AMD Ryzen piątej generacji, spełnia wszystkie wymagania każdego laptopa. Acer Aspire 5 po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych wyborów z tej półki cenowej. O ile Twoje potrzeby nie obejmują dużej ilości edycji wideo lub projektowania i rysunku, może to być jeden z najlepszych laptopów dla Ciebie.

Design

Konstrukcja Acer Aspire 5 jest tym, czego prawdopodobnie można się spodziewać po laptopie średniej klasy: nic zbyt krzykliwego i nie tak smukłego, jak niektóre ultrabooki. Nie oznacza to jednak, że jest to gruby, brzydki laptop. Acer Aspire 5 o wymiarach 36,3 x 19,2 x 25,1 cm i wadze 1,68 kg jest dość duży, ale nie jest ciężki czy nieporęczny przy noszeniu.

Jest to ładnie wyglądająca, skromna maszyna z kilkoma elementami ozdobnymi. Obudowa jest wykonana głównie z tworzywa sztucznego, z teksturowaną powierzchnią na pokrywie oraz świecącym logo Acer.

Otwarcie laptopa odsłania ekran otoczony dość grubymi ramkami, które niektórzy mogą uznać za zmarnowaną przestrzeń. Pozwala to jednak na umieszczenie dużej klawiatury w dolnej połowie urządzenia. Duże ramki oznaczają również, że kamera internetowa może być umieszczona pośrodku górnej ramki, co naszym zdaniem jest jednym z najlepszych miejsc w konfiguracji.

Na dolnym panelu znajduje się kolejne logo marki, a poniżej znajduje się ładnie zaprojektowany zawias do laptopa z wygrawerowanym napisem „Aspire” – co uważamy za przyjemny dla oka akcent. Pozwala on na rozsądny stopień regulacji ekranu pod różnymi kątami, chociaż nie jest to laptop, w którym można obrócić ekran o 360 stopni do tyłu, do pozycji podobnej do tabletu.

Klawiatura i touchpad

Dolna połowa laptopa, w której znajduje się duża klawiatura i touchpad, również ma plastikową powierzchnię, ale ze szczotkowanym wykończeniem, które, choć nie jest tak wysokiej jakości jak aluminium, nadal jest całkiem przyjemne.

Sama klawiatura ma niezły rozmiar, co sprawia, że pisanie na niej przez długi czas jest wygodne, co w trakcie naszych testów Acer Aspire 5 okazało się być przyjemnym doświadczeniem.

Acer Aspire 5 – test

Acer rozlicza Aspire 5 jako laptopa do wykonywania codziennych czynności i w zdecydowanej większości mu się to udaje. Dysk półprzewodnikowy (SSD) pozwala na płynną pracę systemu Windows 10, a 8 GB pamięci RAM i sześciordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 pomagają w wielozadaniowości.

Żywotność baterii okazała się imponująca, ponieważ Acer Aspire 5 działał sześć godzin i 48 minut przy użyciu testu PCMark 8, który odzwierciedla średnie i intensywne użytkowanie. Jeśli nieco przyciemnisz wyświetlacz (ustawiliśmy go na pełną jasność) i ograniczysz się do przeglądania stron internetowych i mniej uciążliwych zadań, możesz wydłużyć ten czas o wiele więcej.

Nasze opinie o Acer Aspire 5

Acer Aspire 5 ładnie wygląda i cechuje się dobrą jakością wykonania. Według opinii o Acer Aspire 5 wystawionych przez innych użytkowników są to jedne z wyróżniających ten model czynników. Szeroki zakres portów i złączy jest przydatny i sprawia, że jest to wszechstronny laptop do użytku z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, a żywotność baterii jest bardzo dobra. W trakcie recenzji Acer Aspire 5 przez cały czas był również chłodny i cichy.

Jeśli szukasz laptopa średniej klasy, który nie będzie kosztował Cię krocie, ale który nie jest narażony na kompromis ze słabą jakością wykonania i przestarzałymi komponentami, to Acer Aspire 5 jest jednym z najlepszych wyborów.