Recenzja kuchenki mikrofalowej Samsung ME83X

Samsung ME83X to kuchenka mikrofalowa, która futurystycznym designem zdecydowanie wyróżnia się na tle innych urządzeń. Wszystko to za sprawą jednolitej, lustrzanej płaszczyzny frontowej, od której odcina się jedynie panel sterowania, co tworzy bardzo efektowną kompozycję. Dbałość o prezencję kuchenki mikrofalowej w tym przedziale cenowym jest niezwykle mile widzianym dodatkiem, który zwykle towarzyszy kosztowniejszym modelom. Przy bliższych oględzinach ME83X nie traci nic ze swojego uroku. Kuchenka jest wykonana solidnie, przyciski są bardzo czytelnie oznaczone, a ceramiczne wnętrze również sprawia wrażenie, jakby pochodziło z mikrofalówki droższej o kilkaset złotych. Można z całą pewnością powiedzieć, że nietuzinkowy wygląd nie jest tylko ozdobą, która ma na celu odwrócenie naszej uwagi od niedomagań kuchenki.

Użyteczność

Po świetnym pierwszym wrażeniu musimy przyjrzeć się dokładniej podstawowym funkcjom mikrofalówki, czyli podgrzewaniu i przygotowywaniu potraw. Trzeba przyznać, że pokryte emalią ceramiczną wnętrze nie tylko świetnie wygląda, ale zapewnia również doskonałe rozprowadzanie ciepła, dostarczanego z trzech niezależnych punktów, gdyż Samsung ME83X wyposażony jest w system TDS. Funkcja “Quick Defrost” zapewnia szybkie i bezproblemowe zamrożonych potraw, natomiast predefiniowane tryby pracy pozwalają szybko podgrzać gotowe dania, mrożone dania oraz napoje. To wyjątkowo użyteczne rozwiązanie oszczędza nam samodzielnego eksperymentowania z dostosowywaniem mocy oraz długości pracy kuchenki. Dodatkowym atutem są przyciski, za pomocą których możemy ustalić wagę wkładanych do mikrofalówki dań, dzięki czemu moc urządzenia zostanie automatycznie dostosowana do jej zawartości.
Niestety ME83X to nie tylko same zalety. Brak rusztu oraz systemu termoobiegu może obniżyć walory mikrofalówki, chociaż należy nadmienić, że system TDS w połączeniu z ergonomicznym wnętrzem urządzenia sprawiają, że brak termoobiegu jest niezauważalny. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że nieobecność wiatraka ułatwia czyszczenie kuchenki, w czym, raz jeszcze, pomagają wykończone emalią ceramiczną ścianki. Na uwagę zasługuje również funkcja deodoryzacji, która pomaga pozbyć się zapachów potraw z wnętrza mikrofali, dzięki czemu nie zalegają one w kuchence i nie zmieniają smaku kolejnych dań. Kilka słów należy poświęcić wymiarom Samsunga ME83X. Rozmiary urządzenia (szerokość/wysokość/głębokość) to 489 x 275 x 338 mm, natomiast wymiary samej komory to 330 x 211 x 324 mm, co, wraz z talerzem o średnicy 288 mm, pozwala na umieszczenie we wnętrzu kuchenki nawet dużych porcji.

Podsumowanie

Samsung ME83X to niezwykle wydajna kuchenka mikrofalowa, która cechuje się równowagą pomiędzy ceną oraz wysoką jakością wykonania. Brak rusztu może być rozczarowaniem, dlatego wspomnieliśmy o tym w naszej recenzji mikrofalówki ME83X, jednakże urządzenie rekompensuje to z nawiązką nowoczesnym systemem podgrzewania. W połączeniu z konkurencyjną ceną, przykuwającym oko wyglądem oraz użytecznością ME83X stanowi wyjątkowo kuszącą ofertę.