Multicooker dla każdego

Żyjemy w czasach, gdzie za sprawą Internetu mamy świat dosłownie na wyciągnięcie ręki. Bez większego wysiłku możemy znaleźć wszelkiej maści roboty gotujące, które oszałamiają wyglądem, ilością funkcji lub trybami pracy, ale jak wybrać ten właściwy model? W takiej sytuacji warto zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę chcemy od multicookera? Jeżeli szukamy solidnego, wydajnego i niezbyt drogiego urządzenia, to warto zwrócić uwagę na produkt firmy Redmond, RMC-M4510E. Dlaczego? Ponieważ ten model dostarcza dokładnie to, czego szuka większość klientów, bez nadmiaru skomplikowanych rozwiązań, z których skorzystamy kilka razy, zanim zapomnimy o ich istnieniu.

Recenzja robota REDMOND RMC-M4510E

Przy pierwszym spotkaniu Multicooker Redmond RMC-M4510E prezentuje się dokładnie tak, jak się tego spodziewamy. Mamy tu srebrne boki, obłożone klasyczną dla współczesnego sprzętu AGD stalą oraz kompozytowe wieko. Czy to źle? Nie, wszak jak inaczej powinno wyglądać wielofunkcyjne urządzenie do gotowania? Jest tutaj wszystko to, czego potrzebujemy. Uchwyt do przenoszenia, nieprzywierająca miska (z powłoką o nazwie Daikin®), łopatka do mieszania, uchwyt do miski, łyżka, miarka, a także naczynie do gotowania na parze oraz książka kucharska. Oprócz tego otrzymujemy jeszcze uchwyt na sztućce, których używamy podczas gotowania. Dlaczego to ważne? Ponieważ wsadzamy łyżkę w uchwyt, niesiemy multicooker do jadalni i możemy od razu nałożyć parujące wciąż danie wprost na talerze. Później włączamy funkcję “Keep Warm” żeby dokładka była stale podgrzewana. To bardzo wygodne i taki właśnie jest Redmond RMC-M4510E.

Funkcjonalny panel sterowania zapewnia dostęp do 13 programów, z których pomocą przyrządzimy jeden ze 100 przepisów, zawartych w książce kucharskiej. Chcemy upiec domowy chleb, który później przerobimy na grzanki do zupy cebulowej? Później trzeba przygotować jeszcze kaszkę na mleku dla dziecka? Czy pod wieczór mamy ochotę na ciasto drożdżowe? Wszystko to możemy przyrządzić w RMC-M4510E. Co musimy później umyć? Tylko jedną miskę, którą wystarczy przetrzeć wilgotną gąbką, aby pozbyć się zabrudzeń. Trzeba dodać, że niska cena nie sprawia, że mamy do czynienia z produktem gorszej jakości. Twórcy tego multicookera wiedzieli, na czym się skupić, aby zaspokoić potrzeby klientów.

Czy ktokolwiek lubi, żeby dania przechodziły smakiem plastikowego naczynia lub vice versa? Z pewnością nie, dlatego w przypadku Redmona takie zjawisko nie ma miejsca. Co, jeżeli chcemy przyrządzić jednocześnie ryż, wraz z gotowaną na parze rybą i jarzynami? Proszę bardzo, wystarczy wybrać odpowiedni program. Chcemy zjeść obiad tuż po powrocie do domu? Ustawmy godzinę rozpoczęcia grzania na zegarze urządzenia i cieszmy się gotowym posiłkiem. Czy w trakcie gotowania naszła nas chęć, żeby nagle zwiększyć temperaturę i przejść od łagodnego duszenia do pełnego ferworu gotowania? Za sprawą funkcji “Masterchef LITE” w każdej chwili możemy przejąć bezpośrednią kontrolę. Same plusy.

Podsumowanie recenzji REDMOND RMC-M4510E

Redmond RMC-M4510E naturalnie ma pewne niedomagania, na przykład nie posiada koszyka do smażenia na głębokim tłuszczu, ale tak naprawdę przy wyborze multicookera, zwłaszcza jeżeli robimy to po raz pierwszy, musimy się zastanowić, czy potrzebujemy czegoś więcej od smacznie przyrządzonych zup, dań i deserów? Właśnie dlatego RMC-M4510E jest tak popularnym modelem, który wcale nie ustępuje droższym urządzeniom. To pewny wybór w dobrej cenie.