Odkurzanie należy do czynności za którymi nie przepadam i które zawsze odkładam na ostatnią chwilę. Chociaż lubię mieć porządek w domu, wyciąganie odkurzacza z szafy, jego rozkładanie, a potem hałas, jaki towarzyszy sprzątaniu, po prostu mnie drażnią. Niemniej jednak zdecydowałam się na przetestowanie odkurzacza Bosch Compaxx’x BZGL2X100 i miałam nadzieję, że polubię się z tym sprzętem. Chcesz wiedzieć, jakie wrażenie wywarło na mnie to urządzenie? Zachęcam do zapoznania się z moją opinią.

Małe wymiary

Mieszkam w bloku, mam trzy pokoje i często muszę znaleźć miejsce na jakieś dodatkowe przedmioty. Odkurzacz od lat stoi w jednej z szaf w przedpokoju. Jest tam jednak bardzo mało miejsca i byłam bardzo ciekawa, czy recenzowany przeze mnie odkurzacz także się tam zmieści. Jakie było moje duże zaskoczenie, gdy włożyłam sprzęt do szafy i wciąż miałam jeszcze w niej trochę wolnego miejsca na dodatkowe szczotki, rurę i inne akcesoria! Odkurzacz Bosch Compaxx’x BZGL2X100 test na kompaktowość przeszedł pozytywnie. Na wyróżnienie zasługuje także to, że sprzęt jest bardzo lekki. Odkurzacz waży zaledwie 3 kg i w prosty sposób można go przenosić w dowolne miejsce. Jeśli na przykład ktoś mieszka w piętrowym domu, to takie małe urządzenie nie dość, że będzie nadawać się do odkurzania schodów, to jeszcze łatwo można wnieść je na górę.

Dobrej jakości silnik

Jeżeli chodzi o Bosch Compaxx’x BZGL2X100, opinia zarówno moja, jak i innych użytkowników, którzy wypowiadają się w internecie na temat tego sprzętu, jest jednoznacznie pozytywna – głównie ze względu na nowej generacji silnik. Jak wskazuje producent, ma on aż 10-letnią gwarancję, a to jak na takie urządzenie jest naprawdę sporo. Każdemu na pewno spodoba się fakt, że odkurzacz pracuje w miarę cicho, skutecznie zbiera z podłóg i dywanów różne zanieczyszczenia, a do tego zużywa mało energii. Urządzenie będzie tak samo wydajne, nawet jeśli worek na kurz będzie już zapełniony.

Prosta obsługa

Jak wiadomo, odkurzanie jest dosyć prostą i monotonną czynnością, i to właśnie dlatego też, odkurzacz powinien być prosty w obsłudze. W tym przypadku mamy jedno pokrętło, którym włącza się urządzenie i które jednocześnie służy do ustawiania mocy. A jeśli już o tym mowa, to niewielki ten sprzęt ma aż 600 W mocy oraz 3,5 litra pojemności! Osobiście mam przyjemność testować wersję w kolorze czarnym i muszę przyznać, że w tej kolorystyce odkurzacz prezentuje się bardzo ładnie. Do urządzenia dołączona jest stalowa rura i dobrej jakości szczotka, która poradzi sobie z odkurzaniem posadzek, paneli i dywanów. Warto także dodać, że producent zdecydował się na montaż sporych, gumowych kółek, dzięki którym sprzęt ładnie przesuwa się po podłodze i jednocześnie nie niszczy nawet delikatnych parkietów.

Podsumowując, dotycząca odkurzacza Bosch Compaxx’x BZGL2X10 recenzja  wypadła naprawdę pozytywnie. Kto wie, może dzięki temu sprzętowi w końcu polubię odkurzanie i będę tą czynność powtarzać częściej niż raz w tygodniu? Jedno jest pewne, ten niewielki wymiarów sprzęt nada się zarówno do małych mieszkań, jak i do większych domów.