Kupując szczotkę elektryczną Karcher, zadałam sobie pytanie, czy powinnam ją traktować jako zamiennik odkurzacza. Myślę, że dla wielu osób takie rozwiązanie okazałoby się strzałem w dziesiątkę. Dla mnie jednak ten produkt okazał się po prostu świetnym dodatkiem do dużego odkurzacza, z którego korzystam średnio raz w tygodniu.

Szczotka elektryczna jest lekka, można nią manewrować jedną ręką, wszędzie się mieści i — co ważne — żeby ją włączyć, nie trzeba się pochylać. Doceniłam tę funkcję od razu, bo od lat mam problemy z kręgosłupem. Urządzenie zasila bateria, która pozwala na działanie przez trzydzieści minut, co jest całkowicie wystarczającym okresem, żeby szybko odkurzyć podłogę czy dywan.

Szczotka Elektryczna Kb 5 Mocna Uniwersal Karcher+ – moc urządzenia

Wbrew pozorom, szczotka elektryczna Karcher jest całkiem mocna, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie, używając jej przez ostatnie tygodnie. Zdążyłam już odkurzyć nią rozsypane okruchy i drobniutkie konfetti (pozostałości po urodzinowej imprezie), ziarenka maku, które powłaziły mi między deski podłogowe, męczyłam szczotkę na ganku, gdzie wiecznie leżą się suche liście, odkurzałam nią nawet dywan tuż przed niespodziewaną wizytą teściowej. Co do dywanu, miałam obawy, bo psia sierść to wyzwanie nawet dla dużego odkurzacza. Jednak całkiem dobrze dała sobie radę! Uważam, że szczotka elektryczna Kb 5 Mocna Uniwersal Karcher+ test zdała celująco na wszystkich powierzchniach.

Dla kogo szczotka Karcher będzie odpowiednia?

Chciałabym powiedzieć, że dla każdego, ale tak naprawdę sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które mają dość wyciągania ciężkiego odkurzacza ze schowka tylko po to, żeby „na szybko” uprzątnąć podłogę. Nie każde sprzątanie musi być tym Wielkim Sprzątaniem, czasem musimy odkurzyć „na szybko” i właśnie w takich momentach szczotka elektryczna przychodzi z pomocą. Uważam też, że lekka, łatwa w użyciu może okazać się dobrym urządzeniem dla seniorów. Urządzenie włącza się i wyłącza bez schylania, wymiana zbiorniczka na zanieczyszczenia jest prosta i higieniczna — widzę tutaj same plusy!

Szczotka elektryczna Kb 5 Mocna Uniwersal Karcher+ – opinia o sprzęcie

Na temat szczotki elektrycznej Karcher Kb 5 opinię mam jednoznacznie pozytywną i to po całkiem długim czasie użytkowania. Jak już wspominałam na wstępie, producent cieszy się moim dużym zaufaniem i nie zawiodłam się także tym razem. To naprawdę przydatny sprzęt, właściwie zapomniałam już, że mam w domu tradycyjną szczotkę z włosiem. Co prawda szczotka elektryczna nie zastąpi potężnego odkurzacza, ale doskonale nadaje się do sprzątania między większymi porządkami. Nie żałuję, że mam ją w moim schowku!