Jakiś czas temu kupiłam telewizor Samsung QE75Q80TA, myślę więc, że po kilkumiesięcznym czasie użytkowania mogę nieco przybliżyć jego funkcje i napisać kilka słów związanych z moimi odczuciami.

Do zakupu zmusiła mnie siła wyższa, ponieważ mój poprzedni telewizor niestety się zepsuł, a koszty jego naprawy przewyższały jego wartość. Zdecydowałam się poszukać w Internecie informacji odnośnie do tego, w jaki sprzęt warto zainwestować. Zależało mi głównie na tym, żeby był wyposażony we wszystkie nowoczesne funkcje i żeby sprawnie działał choćby przez kilka lat. Poczytałam więc recenzje dostępne w sieci i zapoznałam się z wieloma opiniami i cenami dostępnych na rynku modeli.

Zalety telewizora Samsung QE75Q80TA

Przyznam, że trochę czasu robiłam rozeznanie zarówno wśród znajomych, jak i na różnych forach tematycznych, czytałam mnóstwo recenzji i takim sposobem wybór padł na konkretnego producenta – Samsung. Co do tego miałam pewność. Ostatecznie to właśnie niezwykle pozytywne opinie o Samsungu QE75Q80TA przeważyły na jego korzyść.

Telewizor Samsung QE75Q80TA wybrałam ze względu na kilka istotnych dla mnie funkcji. W moich poprzednim urządzeniu brakowało mi gamy kolorów, obraz był niskiej jakości, a w tym znalazłam coś, co od razu mnie zachwyciło – funkcja bezpośredniego strefowego podświetlenia 8X. Podczas oglądania telewizji momentami naprawdę ma się wrażenie, że jest się w miejscu, które jest widoczne na ekranie, więc odbiór wizualny jest bardzo pozytywny. Dzięki sztucznej inteligencji obraz optymalizuje się w czasie rzeczywistym. Dodatkowo ten model telewizora sam redukuje szumy (dzięki funkcji aktywnego wzmacniania głosu). Funkcje, które posiada to także wyostrzanie konturów obiektów, a nawet tekstu, jestem tym zachwycona. Znakomicie działa również adaptacja obrazu – w zależności od pory dnia i oświetlenia Samsung QE75Q80TA sam dostosowuje i reguluje parametry!

Wersja Samsunga QE75Q80TA, którą wybrałam, ma 75 cali, więc oglądając telewizję, można poczuć się tak, jak na sali kinowej. Funkcja OTS dodatkowo potęguje te wrażenia – polega na tym, że dźwięk podąża za akcją, która się rozgrywa, więc efekt kinowy jest jeszcze bardziej spotęgowany, to technologia na naprawdę wysokim poziomie! Bogactwo barw, realistyczny obraz, detale i niezwykła głębia kolorów – to wszystko, co dostałam w tej cenie. Telewizor bardzo dobrze się prezentuje, jest bezramkowy, co również mi odpowiada.

Telewizor Samsung QE75Q80TA – podsumowanie

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – jest nią płynniejsza gra po załączeniu konsoli i możliwość szybkiego podłączenia telefonu do telewizora. Cena Samsunga QE75Q80TA jest niezwykle korzystna i zdecydowane idzie w parze z wysoką jakością. Uważam, że był to świetny zakup, cieszę się, że posłuchałam opinii innych, które ostatecznie pomogły mi podjąć decyzję.