Jeśli szukasz urządzenia, które oferuje funkcję skanowania, drukowania i faksowania w jednym, a dodatkowo wyróżnia je przystępna cena, Xerox Phaser 3100 MFP to jedno z bardziej niezawodnych sprzętów w tej kategorii. Umożliwia ono drukowanie monochromatyczne, a jego budowa i obsługa sprawia, że jest to jedno z częściej wybieranych laserowych modeli wielofunkcyjnych do biur do 5 użytkowników oraz domów.

Intuicyjność w obsłudze jest jedną z głównych zalet Xerox Phaser 3100 MFP. Nowoczesny panel z wyświetlaczem LCD umożliwia dostęp do wszystkich poleceń za pomocą jednego przycisku. Bardzo przydatną funkcjonalnością urządzenia jest możliwość zlecenia wydruku bez konieczności użycia komputera – możesz skanować i drukować pliki bezpośrednio z nośnika USB. Status urządzenia aktualizuje się automatycznie. Jeśli potrzebujesz wykonać faks, możesz skorzystać z pełnej klawiatury, która usprawnia wysyłanie dokumentów tym sposobem. Dostępna opcja skanowania pozwala Ci na wykonanie czarno-białych oraz kolorowych kopii oraz przechowywanie ich na dysku komputera.

Xerox Phaser 3100 MFP – zaprojektowany dla wygody drukowania

Urządzenia wielofunkcyjne zostały wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają drukowanie różnego typu formatów i dokumentów. Jeśli chodzi o opcje drukowania, Xerox Phaser 3100 obsługuje nośniki takie jak papier zwykły czy koperty. Drukarka dysponuje dwoma podajnikami, z których jeden jest ręczny. Podajnik dokumentów działa automatycznie i jednorazowo jest w stanie pomieścić do 50 arkuszy. Za jego pomocą możesz zlecić drukowanie faksowanie i skanowanie wielostronicowych plików. Główny podajnik ma z kolei pojemność aż 251 sztuk papieru. Xerox Phaser 3100 poza formatem A4 pozwala także na wydruk arkuszy A5 oraz A6. Praktyczną funkcją jest także możliwość kopiowania dokumentów tożsamości: opcja wydruku znaków wodnych wyróżnia ten sprzęt na tle innych drukarek. Dużą zaletą jest dostępny w komplecie toner startowy, który daje możliwość wydruku pierwszych 1500 stron bez konieczności kupowania nowego wkładu.

Postaw na technologię z Xerox Phaser 3100 MFP

Urządzenie wielofunkcyjne jest w pełni kompatybilne z kilkoma systemami operacyjnymi: poza Windowsem może być skonfigurowane również pod system Mac oraz systemy UNIX (Linux, Ubuntu, Fedora). Dzięki temu z powodzeniem może być używany zarówno do użytku domowego, jak i do pracy informatyków i programistów. Drukarka jest zasilana sieciowo, a w przypadku częstej eksploatacji dostępny tryb oszczędzania druku Eco pozwoli na redukcję kosztów związanych z intensywnym wydrukiem. Szybki czas wydruku i skanowania (do 20 stron na minutę) to także duża zaleta urządzenia.

Podsumowując, według wielu dostępnych opinii Xerox Phaser 3100 MFP to urządzenie, które wyróżnia optymalna liczba funkcji i wydajna technologia, które idą w parze z wyjątkowo niską ceną. Jest to sprzęt, który rewelacyjnie spełni potrzeby nie tylko użytkowników indywidualnych, ale także małych biur, gdzie liczy się wydajność i automatyczna obsługa.