Głośniki mobilne nieustannie zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego – są to urządzenia niezwykle praktyczne. Sprawdzają się podczas użytkowania na wycieczkach czy w plenerze. Do funkcjonowania nie jest im potrzebne stałe źródło zasilania. Firma Apple ciesząca się uznaniem na całym świecie posiada w swojej ofercie niepozornych rozmiarów głośnik HomePod Mini. Jest to inteligentne urządzenie, przed którym postawiono szereg wymagających zadań. Jedno z nich to sterowanie smart domem przy użyciu technologii HomeKit. Jak ten niepozorny sprzęt sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Przedstawiamy recenzję urządzenia Apple HomePod Mini!

Apple HomePod Mini – jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

HomePod Mini to rewelacyjny głośnik w wersji mini. Zachwyca głębią dźwięku nawet jeżeli nie jest sparowany w wersji stereo z drugim egzemplarzem. Test Apple HomePod Mini sprawdzający jakość odtwarzanej muzyki wypada rewelacyjnie, w porównaniu do innych urządzeń z porównywalnej półki cenowej. Jednak to nie jedyna funkcja tego głośnika. Jest on urządzeniem współpracującym z Siri. Niestety nie obsługuje języka polskiego, jednak z powodzenie można sterować głośnością, wybierać odtwarzany repertuar, dzięki komunikatom wydawanym w języku angielskim. Siri można zapytać nawet o pogodę oraz bieżące wydarzenia ze świata. W ten sam sposób można zaprogramować budzik czy stworzyć notatkę. Cała obsługa smart domu przez technologię HomeKit również doskonale funkcjonuje z poziomu urządzenia Apple HomePod Mini. Niezwykle praktyczną funkcją jest fakt, że jeżeli pozostali domownicy wyposażą się w HomePody – można wygodnie rozmawiać z nimi, jak przez interkom.

Apple HomePod Mini – specyfikacja

Budowa głośnika jest niezwykle prosta – użyty został jeden przetwornik szeroko-tonowy. Wszystkie tony są odpowiednio zbalansowane. W zestawie dołączona jest ładowarka z wejściem USB typu C, oraz przewód zasilający. Wbudowane zostały aż cztery mikrofony. Źródłem dźwięku mogą być aplikacje takie jak: iTunes, Deezer, Air Play czy Podcasty Apple. Łączność bezprzewodową można osiągnąć za pomocą WiFi, Bluetooth, AirPlay, Thread oraz UWB. Wymiary są niezwykle kompaktowe, wynoszą jedynie 84,3 mm x 97,9 mm, a waga to zaledwie 375 gram!

Czy warto zainwestować w głośnik Apple HomePod Mini?

Opinie o urządzeniu Apple HomePod Mini są bardzo pozytywne. Główna wada wskazywana przez użytkowników to brak dostępności użycia języka polskiego. Jednak poza tym – jest to doskonale funkcjonujący sprzęt, charakteryzujący się najwyższą możliwą jakością wykonania. Warto zaznaczyć, że urządzenie to charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny i znajduje się raczej na dolnej półce cenowej wśród sprzętów oferowanych przez markę Apple. Głośnik oczarowuje jakością dźwięku i łatwym sposobem komunikacji z Siri. Urządzenie bardzo łatwo jest skonfigurować z innymi posiadanymi sprzętami, co również będzie dużym ułatwieniem w codziennym użytkowaniu. Apple HomePod Mini to głośnik będący doskonałym kompromisem pomiędzy ceną, jakością dźwięku i funkcjonalnością.