Xiaomi to firma, która dosyć szybko zyskała sympatię polskich konsumentów. Ich produkty charakteryzują się przystępną ceną oraz dobrą jakością i wykonaniem. Głośnik Xiaomi Portable Speaker jest kolejną propozycją producenta, która może zwrócić Twoją uwagę, dlatego sprawdźmy, czy to coś dla Ciebie.

Xiaomi Mi Portable Speaker test – czy jest się nad czym zachwycać?

Najbardziej istotny przy wyborze odpowiedniego głośnika jest jego dźwięk. W tym przypadku nie można mieć do niego zastrzeżeń – jest bardzo przestronny, czysty i głęboki niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki. Biorąc pod uwagę cenę produktu, to jeden z najlepszych wyborów w korelacji z możliwościami dźwiękowymi. Wytrzymałość baterii to druga w kolejności najważniejsza funkcja głośników bezprzewodowych. Nikt nie chce przerywać słuchania ulubionej playlisty z powodu rozładowanego głośnika. Xiaomi Mi Portable według deklaracji producenta może wytrzymać do 13 godzin bez ładowania, natomiast w praktyce czas ten jest dłuższy – zależy między innymi od głośności słuchania utworów. Akumulator jest bardzo wydajny, a do pełnego naładowani wystarczają 3-4 godziny.  Trzeba tutaj też wspomnieć, że urządzenie posiada certyfikat IPX7, który gwarantuje odporność na wilgoć i zachlapanie. Łącząc to z niewielkimi gabarytami i poręcznością, nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby korzystać z niego na plaży albo podczas relaksujących kąpieli.  

Xiaomi Mi Portable Speaker recenzja – czy jest to sprzęt dla Ciebie?

Urządzenie jest bardzo poręczne, wykonane z materiałów dobrej jakości. Wygląd to kwestia gustu, natomiast Xiaomi Speaker jest zaprojektowany w duchu minimalizmu, co zdecydowanie sprawia, że jest estetyczny. Krawędzie są zagłębione, a po jednej stronie znajduje się gniazdo z wejściem USB Typu C. Na górze umieszczony jest panel sterowania oraz diody, dzięki którym można sprawdzić poziom naładowania. Natomiast jeśli nie masz ochoty kontrolować tego za pomocą światełek, możesz włączyć funkcję dźwięku, dzięki której dowiesz się, jaki jest procentowy poziom naładowania urządzenia. Warte zauważenia jest też to, że komunikaty głosowe ostrzegające o niskim poziomie baterii pojawiają się z bardzo dużym wyprzedzeniem. Dlatego, nawet jeśli zaskoczy Cię on w trakcie zabawy w plenerze, to będziesz miał jeszcze około godziny do całkowitego rozładowania się sprzętu (oczywiście w zależności, jakiej mocy głośności używasz). Nie można zapomnieć o opcji TWS, która pozwala na sparowanie z innym głośnikiem, dzięki czemu dźwięk jest bardziej podkręcony, głębszy i lepiej słyszalny w plenerze, na dużym terenie. Jeszcze jedną, ciekawą możliwością jest odbierania połączeń głosowych i prowadzenie rozmów za pomocą urządzenia.

Xiaomi Mi Portable Speaker opinie – co myślą o nim inni użytkownicy?

Xiaomi Mi Speaker cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Uwaga zwracana jest na estetyczny wygląd, który umożliwia łatwy transport głośnika. Dodatkowo uwagę przykuwa też bateria zwiększająca wygodę użytkowania sprzętu. I co najważniejsze, jakość dźwięku okazuje się jedną z najlepszych w tym przedziale cenowym.