Szukasz idealnego sposobu na poszatkowanie warzyw, owoców i orzechów? Być może marzysz o stworzeniu jednolitego, kremowego miksu bez zanieczyszczania całej kuchni? Jest na to pewien sposób: blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38. Znany producent akcesoriów kuchennych wychodzi z nową propozycją, która ułatwi przygotowywanie posiłków. Czy spełnia on wszystkie założenia, jakie każdy domorosły kucharz pokłada w tego typu sprzętach? Przedstawiamy Tefal Perfectmix+ BL811D38 – test nowoczesnego blendera kielichowego. W recenzji blendera umieściliśmy subiektywne wrażenia z użytkowania oraz dane techniczne, które warto poznać przed zakupem.

Tefal Perfectmix+ BL811D38 – opinie – czy sprzęt jest naprawdę tak dobry?

Blender kielichowy Tefal Perfectmix+ sprawdzi się niemalże w każdym zdaniu, które wymaga rozdrobnienia lub wymieszania, co zawdzięcza ogromnej mocy wysokoobrotowego silnika 1200 W. Potężna jednostka jest w stanie skutecznie kruszyć lód i miksować nawet twarde owoce czy warzywa. Do różnych, niecodziennych prac będziesz potrzebować dedykowanych akcesoriów do blendera Tefal Perfectmix+ BL811D38. Bez opcjonalnych dodatków praca urządzenia jest cały czas skuteczna. Pojemny kielich, posiadający aż 2 litry objętości, pozwala na przygotowanie obfitych posiłków dla całej rodziny. Wykorzystano tutaj nie plastikowy, lecz szklany pojemnik. Zwiększa to nieco ciężar całego urządzenia, aczkolwiek użycie bardzo trwałego szkła hartowanego znacząco wpływa na trwałość i stabilność pracy blendera. Na wytrzymałość sprzętu wpływają także inne materiały, wykorzystane w toku produkcji całego urządzenia. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o super-mocnych ostrzach, wykonanych ze stali nierdzewnej. Producent podkreśla, że stal ma znacznie inne cechy, niż te wykorzystywane w innych jednostkach. Niezwykłość ostrzy polega na tym, iż zostały one wykonane w technologii Triplax, wzmacniającej parametry cięcia.

Tefal Perfectmix+ BL811D38 – podsumowanie recenzji

Tefal Perfectmix+ BL811D38 umożliwia osiągnięcie błyskawicznych rezultatów pracy. Jest to możliwe dzięki zawrotnej prędkości ostrzy – są one w stanie wykonać 28 tysięcy obrotów na minutę! Dzięki temu będziesz w stanie w niezwykle szybki sposób przygotować ulubione szejki, zupy krem, pasty, dipy, czy kruszonki. Do urządzenia Tefal Perfectmix+ BL811D38 dołączono także akcesoria, które pozwalają na ubijanie piany, czy dokładne mieszanie gęstych substancji. Co podkreślają dotychczasowi użytkownicy, blender kielichowy jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Do wyboru mamy tryby automatyczne oraz ręczne – te pierwsze są polecane przede wszystkim dla początkujących. Obsługa polega na wybraniu konkretnego trybu i… gotowe. Prostota eksploatacji jest jednym z największych plusów dotyczących kwestii technicznych omawianego urządzenia. Cena, w zależności od sklepu, będzie się różnić. Warto sprawdzać ją aktualnie i orientować się co do aktualnych promocji. Liczne opinie, przedstawione przez zadowolonych użytkowników, wskazują na opłacalność zakupu blendera kielichowego. Jeśli cenisz sobie prostotę użytkowania, połączoną z piekielną mocą, ten sprzęt spełni Twoje oczekiwania.