Niemowlęta często mają problemy ze snem i zasypianiem. W takich sytuacjach to my, rodzice, zastanawiamy się, jak ułatwić im tę czynność. Zazwyczaj próbujemy różnych domowych sposobów, ale najczęściej kończy się na tym, że maleństwo zasypia nam na rękach, a odłożone do łóżeczka natychmiast się budzi. Niedawno odkryłam, że jest na to rada! Wydra – usypianka od Fisher Price to pluszowa przytulanka, która wydaje z siebie kojące dźwięki ułatwiające maluszkom zasypianie. Poniżej przedstawiam moją recenzję tego produktu.

Jak działa wydra usypianka od Fisher Price?

Nowo narodzone dziecko przyzwyczajone jest do delikatnych szumów, stłumionych dźwięków oraz bicia serca mamy. Właśnie tego doświadcza przed narodzinami i słysząc tego rodzaju odgłosy, czuje się bezpieczne. Pojawienie się na świecie jest dla dziecka ogromnym szokiem. Mnogość dźwięków, zapachów i świateł może wzbudzać w nim różne emocje. Między innymi stąd biorą się problemy ze snem u tak małych dzieci. Żeby pomóc niemowlęciu zasnąć oraz zadbać o lepszą jakość jego snu, trzeba odtworzyć, chociaż po części, znajome już dziecku środowisko. Doskonale nadaje się do tego zabawka od Fisher Price – wydra usypianka.

Wykonana jest ona z wysokiej jakości materiałów o odpowiedniej miękkości. Przytulanie się do maskotki to sama przyjemność, jednak najważniejszą funkcją produktu jest emitowanie przytłumionych odgłosów, które uruchamia się za pomocą odpowiedniego przycisku. Do wyboru mamy aż 6 dźwięków. Należą do nich między innymi biały szum, bicie serca, pochrapywanie czy odgłosy z brzuszka mamy. Przytulanka może je wydawać z siebie nawet do 30 minut bez przerwy. Nie jesteśmy jednak zmuszeni słuchać przez pół godziny w kółko tej samej kołysanki. Możemy ją zmienić w każdej chwili, bez obaw o obudzenie dziecka. Wybranie kolejnej melodii skutkuje powolnym wyciszaniem poprzedniej. Dopiero po jej całkowitym wyciszeniu wydra zaczyna wydawać wybrany przez nas dźwięk.

Wydra usypianka Fisher Price – opinie

Ta oddychająca zabawka dla noworodka oprócz tego, że wydaje usypiające dźwięki, to posiada jeszcze dodatkowe funkcje. Można je włączyć równocześnie z odgłosami. Do funkcji tych należy podnoszenie się i opadanie brzuszka zabawki, imitujące spokojne oddychanie oraz świecenie łagodnym światełkiem.

Wydra usypianka ma około 26 cm długości, a jej waga nie przekracza kilograma. W związku z tym maluch nie będzie miał problemu z samodzielnym podniesieniem zabawki. Jest to doskonała przytulanka dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Posłuży ona maluchowi przez długie miesiące, a nawet lata. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy tylko wyjąć z niej elektroniczny mechanizm, wyprać ją w pralce i wysuszyć. Poza tym cena wydry usypianki marki Fisher Price jest bardzo atrakcyjna.

Zarówno maluchy, jak i ich rodzice z pewnością docenią ten produkt. Moje dziecko uwielbia wtulać się w zabawkę i zasypiać przy niej, a ja mogę dzięki temu uniknąć usypiania go na rękach. Wydra usypianka bez dwóch zdań pomaga w kryzysowych sytuacjach. Uważam, że ta zabawka powinna znaleźć się w łóżeczku każdego dziecka mającego problemy ze snem.