Monitor Dell P2419H – recenzja

Sprzęt został zakupiony dla syna, aby służył mu podczas brania udziału w lekcjach zdalnych. Monitor Dell P2419H, recenzję którego zdecydowałem się tu napisać, ma bardzo dobre opinie wśród naszej rodziny i sąsiadów, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego zakup. Syn użytkuje sprzęt od ponad trzech miesięcy i już możemy powiedzieć wiele dobrego o jego wykonaniu i funkcjach. Gorąco polecam zakup tego urządzenia szczególnie dla starszych dzieci. Jeśli szukacie monitora 23 calowego Dell, to dobrze trafiliście.

Dell P2419H – test użytkowy

Matryca monitora jest matowa, a jej czarny kolor bardzo elegancki. Urządzenie jest bardzo wydajne, a kolory które oferuje ekran są płynne i żywe. Monitor posiada bardzo cienką ramkę z trzech stron, co naszym zdaniem wygląda bardzo ładnie. Dzięki technologii IPS możliwe jest wyświetlanie naprawdę pięknych barw pod szerokim kątem. Bardzo podoba nam się również możliwość zorganizowania kabli od monitora, dzięki czemu wszystko zajmuje znacznie mniej miejsca, a w pokoju jest czysto i schludnie.

Synowi pracuje się bardzo komfortowo. Monitor dysponuje technologią LED, która wygląda kapitalnie przy zgaszonym świetle. W zestawie była podkładka VESA, która sprawia że sprzęt wygląda o wiele lepiej. Całość (razem ze wspomnianą podkładką) waży nieco ponad 3 kilogramy. Żałujemy, że monitor nie ma dodatkowych głośników, ale na szczęście syn posiada swoje. 23 cale to idealna wielkość, aby pracować przy komputerze, a jednocześnie nie męczyć wzroku. Producent zapewnia o specjalnym certyfikacie TUVi. Oprócz tego monitor posiada specjalny filtr światła niebieskiego, a także redukcję migotania, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Dodatkowe funkcje Dell P2419H

Rozdzielczość ekranu to 1920×1080 pikseli, co bardzo odpowiada synowi, gdy gra. Monitor posiada świetną opcję Easy Arrange, która wspomaga automatyczne przywracanie oraz zapisuje układ w momencie wyłączenia komputera. Kiedy chcemy wrócić do pracy, wszystko włącza się tak, jak przed zgaszeniem ekranu. Monitor można obracać nawet o 90 stopni oraz pochylać w zależności od preferencji dzięki dostępnej funkcji Pivot – jest to przydatne, gdy chcemy obejrzeć film i odprężyć się, leżąc.

Sprzęt oferuje ponadto funkcję ComfortView, która zapewnia blokowanie w przypadku, kiedy monitorowi grozi zsunięcie się. Urządzenie oczywiście posiada kilka portów USB, co jest bardzo pomocne, na przykład jeśli chce się coś szybko wydrukować, a inne porty komputera są zajęte. Do zestawu dołączone zostały trzy rodzaje kabli – Displayport, USB 3.0 służący do wysyłania danych oraz kabel zasilający.

Podsumowanie dotychczasowego użytkowania Dell P2419H

Podsumowując, monitor jest idealnie dopasowany do każdego rodzaju pracy. To praktyczny, wygodny sprzęt, który dzięki możliwości łatwego zorganizowania kabli zajmuje mało miejsca oraz zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Całość wykonana jest z części wysokiej jakości, dlatego monitor sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Gorąco polecamy zakup Dell P2419H – opinie na jego temat nie kłamią!