Firmy JBL nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi muzyki. To amerykańskie przedsiębiorstwo, tworzące sprzęt audio już od blisko stu lat, dostarcza urządzeń nie tylko do użytku domowego, ale także w pełni profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego. JBL Boombox to naprawdę potężny, mobilny głośnik o mocy 60w, wyposażony w baterię o pojemności 20000mAh. Już same parametry tego głośnika robią wrażenie. A jak sprawdza się on w codziennym użytkowaniu?

JBL Boombox – recenzja

Już wyciągając głośnik JBL Boombox z pudełka widać, że jest to produkt z najwyższej półki.  Został wykonany niezwykle profesjonalnie, z wodoodpornego tworzywa z dodatkiem twardego plastiku oraz metalu. Błyszczący, nowocześnie wyglądający, czarny Boombox, w momencie premiery był najpotężniejszym głośnikiem Bluetooth od firmy JBL. Swoim wyglądem nawiązuje do klasycznych amerykańskich boomboxów, jakie zobaczyć mogliśmy w hollywoodzkich filmach. Na obudowie poza standardowymi przyciskami oraz 5 diodami wskazującymi poziom naładowania urządzenia, znalazła się nowość w postaci przełącznika, umożliwiającego zmianę sposobu odtwarzania dźwięku, w zależności od tego, czy znajdujemy się obecnie w pomieszczeniu, czy na świeżym powietrzu. Poza samym głośnikiem, w pudełku znajdziemy także zasilacz, instrukcje obsługi, kartę gwarancyjną oraz potrzebne kable.

JBL Boombox – test audio

Głośnik dzięki zastosowaniu Bluetooth w standardzie 4.2 jest w stanie połączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie. Dzięki autorskiej funkcji JBL Connect, jest też w stanie utworzyć sieć nawet z setką podobnych głośników, tworząc niepowtarzalne i niezapomniane słuchowisko. Stosunek sygnału do szumu wynoszący 80dB zapewni odpowiedni poziom głośności, nawet w odległości kilkuset metrów od samego głośnika, tworząc z niego sprzęt znajdujący zastosowanie, nawet podczas organizacji koncertów plenerowych. Szerokie pasmo przenoszenia mieści się między 50Hz a 20 kHz i sprawia, że każdy, najdrobniejszy nawet dźwięk jest wyraźnie słyszalny. Rozchodzenie się muzyki w przestrzeni jest odpowiednio równomierne. Podział na tony wysokie, średnie oraz niskie jest niezwykle precyzyjny. Docenią to zapewne osoby słuchające wielu różnorodnych gatunków muzycznych, w tym tych bardziej wymagających.

 JBL Boombox – opinie użytkowników

Głośnik JBL Boombox to sprzęt dedykowany najbardziej wymagającym użytkownikom, co widać również w wielu pozytywnych recenzjach. Posiadacze tego głośnika chwalą przede wszystkim ogromną, bo 20000 mAh baterię, która wystarcza na ponad 20 godzin użytkowania, umożliwiając dodatkowo ładowanie innych urządzeń bezpośrednio z głośnika oraz jego potwierdzoną certyfikatem IPX7 wodoodporność. To, co jednak według wielu wyróżnia ten głośnik, to bezkompromisowa jakość dźwięku, odpowiednia nawet dla najbardziej wymagającego audiofila. Głębokie, donośne basy oraz odpowiednio przejrzyste i łagodne tony wysokie w połączeniu z harmonijnym środkiem, tworzą dźwięki mogące zachwycić niejednego z nas.