Marzysz o grillowanej kiełbasce, ale jest środek zimy i nie możesz wystawić grilla do ogrodu? Chcesz zrobić sobie coś zdrowego na obiad? A może organizujesz małe przyjęcie i chciałbyś zaskoczyć swoich gości jakimiś nietypowymi potrawami? Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Jakiś czas temu testowaliśmy grill elektryczny Tefal uc 600 classic gc3050 i teraz z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszymi opiniami na temat tego urządzenia. Czy warto je kupić? Jakie potrawy można na nim przyrządzać i jak grill sprawuje się na co dzień? Zapraszamy do lektury!

Tefal – czyli znana marka z doświadczeniem

Już na wstępie pragniemy zaznaczyć, że uwagę na tego grilla elektrycznego zwróciliśmy głównie dlatego, że jest sygnowany znaną i cenioną przez nas marką. Byliśmy bardzo ciekawi jak producent poradził sobie ze skonstruowaniem takiego sprzętu. Trzeba przyznać, że naprawdę mu się to udało. Nasze, ale nie tylko nasze opinie na temat Tefal uc 600 classic gc3050 są bardzo korzystne. Sprzęt ma kompatybilne wymiary, stabilnie stoi na każdej powierzchni i w prosty sposób się go obsługuje.

Kilka opcji pracy

Grill elektryczny Tefal, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem przeznaczonym do przyrządzania potraw w warunkach domowych. Niemniej jednak, mieliśmy także przyjemność wykorzystać to urządzenie w praktyce na zewnątrz i musimy przyznać, że sprzęt sprawdził się równie dobrze jak w pomieszczeniu. Grilla wystarczy tylko podłączyć do gniazdka i gotowe. Urządzenie od razu nadaje się do pracy.

Co bardzo ważne grill może smażyć i opiekać w kilku trybach pracy. Urządzenie można używać jako standardowego grilla w wersji pojedynczej, można go rozłożyć i piec na dwóch rusztach jednocześnie, ale można go także zamknąć i wykorzystywać na przykład do opiekania większych kawałków mięs lub ryb. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, to zamknięcie pokrywy będzie doskonałym rozwiązaniem. Z kolei otwarcie pokrywy w połowie ułatwi nam grillowanie warzyw i kanapek z serem.

Duża powierzchnia do grillowania

Producent wskazuje, że grill elektryczny posiada dużą powierzchnię opiekania. Według niego, jest to aż 600 cm2. Sami mieliśmy okazję się o tym przekonać. Spróbowaliśmy bowiem jednocześnie położyć na ruszty kilka kawałków mięsa, warzywa i ziemniaki. Wyszedł nam z tego obiad dla czteroosobowej rodziny. Jak widać na przykładzie testu Tefal uc 600 classic gc3050 wypadł bardzo korzystnie.

Prosta obsługa

Jeżeli liczy się dla Ciebie prosta obsługa urządzenia i jego spora wydajność, to grill elektryczny Tefal na pewno spełni Twoje oczekiwania. Przede wszystkim wszystkie ruszty są zdejmowane, można je z powodzeniem myć w zmywarce. Poza tym cechuje się wysoką mocą grzewczą i termostatem, dzięki któremu szybko można dobrać i utrzymać temperaturę odpowiednią dla konkretnych potraw. Ciekawym rozwiązaniem jest także to, że producent zamontował nienagrzewającą się rączkę, która znacznie ułatwia pracę i chroni przed poparzeniem.