Przeglądając dowolny ranking typu „Najlepsze laptopy biznesowe xxx roku”, napotykamy produkty tych samych marek: Dell, HP i Lenovo. Ostatnia z wymienionych firm wybija się swoją serią ThinkPad, HP może pochwalić się ProBookami oraz droższymi EliteBookami, zaś Dell doceniany jest za serię Latitude.

Dell Latitude E5410 – jakość wykonania

Charakterystycznym elementem laptopa Dell Latitude E5410 jest plastikowa obudowa. Wykonana z wysokiej jakości surowca, cechuje się znakomitą sztywnością i eleganckim designem. Konstrukcja nie reaguje na mocniejszy nacisk czy uderzenia. Nie wydobywa się z niej żaden trzask czy skrzypienie poszczególnych elementów. Które mogłyby świadczyć o nieefektywnym spasowaniu wszystkich elementów obudowy. Solidne zawiasy umożliwiają bezproblemową regulację odchylenia pokrywy ekranu, a kąt otwarcia wynosi aż 180°, co nie jest standardem większości urządzeń biznesowych. Komputer został wyposażony we wszystkie niezbędne interfejsy, które zapewniają wygodę podłączania pendrive’ów, rzutników czy sieci Wi-Fi.

Laptop Dell Latitude E5410 – osprzęt

Laptop Dell Latitude nie posiada wydzielonego bloku numerycznego. To cena, jaką należy zapłacić za nieduże gabaryty urządzenia oraz prosty i przestronny układ klawiatury. Odstępy między klawiszami są idealne i podczas pisania wyczuć można miękko zakończony skok klawiszy. Dużą zaletą notebooka jest też gładzik, który pozwala na łatwą obsługę. Dzięki chropowatej powierzchni możliwe jest precyzyjne prowadzenie wskaźnika po ekranie komputera.

Pod względem matrycy trudno się do czegokolwiek przyczepić. Zakres kątów widzenia jest analogiczny, jak w większości innych notebooków biurowych o wysokim standardzie. Gwarantuje swobodę zmiany pozycji przed monitorem w płaszczyźnie poziomej, a także dobrą jasność. Również głośniki zapewniają wystarczający poziom natężenia dźwięku do oglądania filmów czy seriali.

Recenzja laptopa Dell Latitude E5410 – wydajność i osiągi

Każdy chciałby posiadać urządzenie, które może bezproblemowo obsługiwać kilka aplikacji, w tym także te wymagające dokładności. Dell Latitude E5410 jest dobrym przykładem takiego sprzętu. Procesor Intel Core i5-10210U, to jednostka o odpowiedniej strukturze i dopracowanych parametrach. Wyposażono została w 6 MB pamięci podręcznej L3, jak również 4 rdzenie i 8 wątków, co zapewnia płynną pracę przez wiele godzin. Procesor oferuje taktowanie w zakresie od 1.6 do 4.2 GHz, dzięki czemu wydajność jest 16% wyższa niż w przypadku porównywalnych jednostek poprzednich generacji.

Z racji biznesowego charakteru recenzowanego laptopa Dell Latitude E5410 jego moc graficzną oparto na układzie graficznym GMA HD zintegrowanym w CPU. To trochę za mało, żeby pracować w wysokiej wydajności w 3D, ale idealnie do obsługi podstawowych narzędzi biurowych, a nawet grania.

Laptop Dell Latitude – opinie

Opinie o Dell Latitude E5410 są pozytywne. Użytkownicy podkreślają jego elegancki wygląd, wytrzymałość i niesamowitą wydajność. Ustawienie standardowego podświetlenia ekranu oraz planu oszczędzania energii podczas przeszukiwania internetu i tworzenia dokumentów tekstowych pozwala na pracę przez ponad 3,5 godziny na zasilaniu akumulatorowym. Do zalet urządzenia, często podkreślanych przez użytkowników należy też niski poziom hałasu (oscylujący w granicach 30,3-36,2 dB), a także efektywny układ chłodzenia. To laptop idealny do pracy biurowej i terenowej.