Zanim kupiłam sobie nowy odkurzacz do domu, przeczytałam wiele recenzji, odwiedziłam mnóstwo sklepów i rozmawiałam z ekspertami na temat tego na co zwracać uwagę podczas wyboru. Jeśli i Ty szukasz sprawnego urządzenia dla siebie, jeżeli chcesz by odkurzacz był zwrotny i niezawodny przez wiele lat, to w kilku poniższych zdaniach postaram się podpowiedzieć Ci dlaczego mój wybór padł na model Bosch Serie 2 ProPower BGL2POW1.

Ciekawe wzornictwo

Na początek kilka słów na temat samego wyglądu odkurzacza. Sprzęt jest czarny, ma matową powłokę i kilka czerwonych akcentów na obudowie oraz na kołach. Takie połączenie kolorów, sprawia, że urządzenie wpisuje się w modne trendy i bardzo ładnie się prezentuje podczas odkurzania. Oczywiście sam wygląd sprzętu do odkurzania to kwestia drugorzędna, ale ten model charakteryzuje się estetycznym wyglądem. Wiele osób z pewnością ceni sobie dobry design, dlatego recenzja Bosch Serie 2 ProPower BGL2POW1 nie może się obejść z pominięciem tej istotnej kwestii. Urządzenie jest małe i lekkie, więc na pewno sprawdzi się w miejscach, gdzie odkurzacz od czasu do czasu trzeba przenieść. Mieszkam w piętrowym domu, odkurzam nie tylko na parterze i na pierwszym piętrze, ale także na schodach prowadzących do piwnicy i garażu. Dla mnie odkurzacz musiał być mały, lekki, zwinny i poręczny. Tymi właśnie cechami charakteryzuje się wybrany przeze mnie model. 

Niezawodny silnik

Kupując odkurzacz Bosch Serie 2 ProPower BGL2POW1, z bliska przyjrzałam się silnikowi tego urządzenia. Jak gwarantuje producent, sprzęt zanim trafił do sprzedaży przeszedł wiele testów, a sam silnik będzie niezawodny przez wiele lat. Dzięki temu moja opinia na temat Bosch Serie 2 ProPower BGL2POW1 jest pozytywna i z czystym sumieniem mogę ten model polecić innym użytkownikom. Zaliczam się do grona osób, które nowy sprzęt kupują z konieczności. Nie wymieniam urządzeń często i dlatego też, dziesięcioletnia gwarancja na silnik naprawdę mnie przekonała.

Duża skuteczność

Jak wiadomo odkurzanie polega na tym, aby zbierać z różnych typów podłóg wszystkie zanieczyszczenia. Odkurzacze muszą poradzić sobie nie tylko z kurzem, ale także z okruchami, z sierścią i wieloma innymi zabrudzeniami. Jak ten test przeszedł odkurzacz Bosch Serie 2 ProPower BGL2POW1? Sprzęt skutecznie radzi sobie z wszelkimi brudami znajdującymi się na dywanach, parkietach i kanapach. Mam małego pieska, który w okresie wiosennym i letnim bardzo mocno gubi sierść. Odkurzam wtedy niemalże codziennie, a ten model dobrze radzi sobie z takimi właśnie zanieczyszczeniami. Do odkurzania dywanów i foteli używam dołączonej do zestawu turbo szczotki, która jest bardzo poręczna, obraca się i dotrze w każdy zakamarek. Dla mnie ważna jest także pojemność worka oraz proces filtracji. Ten konkretny model ma pojemny worek, kabel o długości 5 metrów oraz nowoczesny system filtrów, który doskonale separuje brud i nie pozwala mu wydostać się na zewnątrz.