Niemal każdy człowiek regularnie używa smartfonów. Z pomocą tych urządzeń możemy komunikować się z innymi osobami, ale też robić zakupy, sprawdzać potrzebne informacje, płacić rachunki czy po prostu bawić się dzięki różnorodnym grom mobilnym czy w ramach oglądania filmów. Z tego powodu wybór konkretnego modelu jest wbrew pozorom ważną decyzją. Poniżej znajduje się recenzja Samsung Galaxy A51 SM-A515, czyli smartfona średniej klasy o zaskakujących zaletach.

Samsung Galaxy A51 SM-A515 – recenzja

Samsung Galaxy A51 SM-A515 to smartfon średniej klasy, który jest jednym z ciekawszych modeli w swojej półce cenowej. Na sam początek w oczy rzuca się już sam design, który w oczywisty sposób nawiązuje do flagowych S20. Chodzi między innymi o kształt, ale też podobną do mocniejszego brata (S20+) wyspę z czterema aparatami. Wysepka jednak mniej wystaje z konstrukcji, co na pewno spodoba się wielu osobom. Z przodu znajduje się praktycznie bezramkowy wyświetlacz, w którego środkowo-górnej części znajduje się niewielki otwór na przednią kamerę. Kolejną zaletą jest fakt, że Samsung Galaxy A51 SM-A515 to telefon, w którym nadal implementuje się złącze słuchawkowe jack.

Pod względem technicznym smartfon Samsung Galaxy A51 SM-A515 spełnia podstawowe potrzeby użytkowników. Posiada wydajny procesor i 4GB RAM. Pamięci co prawda mogłoby być więcej, jednak to wystarczająca ilość. Ponadto wydajność urządzenia pozwala płynnie grać w mobilną wersję Call of Duty. Bateria ma pojemność 4000 mAh, dlatego zapewnia sporo czasu użytkowania bez konieczności ładowania.

Od strony użytkowej, warto wspomnieć o Darm mode i programowalnym przycisku power, które zwiększają komfort użytkowania telefonu, choć standardowa nakładka One UI w standardowej wersji także ładnie się prezentuje. W przypadku Samsung Galaxy A51 SM-A515 także można liczyć na rozbudowany Edge screen, który daje dostęp do skrótów wielu aplikacji. Telefon można odblokować odciskiem palca lub skanem twarzy.

Aparat robi całkiem niezłe zdjęcia, adekwatne do tej półki cenowej. Samsung Galaxy A51 SM-A515 umożliwia nagrywanie wideo w Full HD i 4K, dlatego spełni oczekiwania użytkowników produkujących materiały publikowane w mediach społecznościowych czy na YouTube.

Samsung Galaxy A51 SM-A515 – opinie

Samsung Galaxy A51 SM-A515 otrzymuje świetne opinie, głównie ze względu na swój design. Nie bez powodu określa się go jako jeden z najładniejszych smartfonów klasy średniej. Duży na 6,5 cala wyświetlacz ma dużą rozdzielczość (FHD+), który nie ustępuje modelom flagowym. Użytkownicy doceniają także możliwość wyłączenia światła niebieskiego. Co prawda specyfikacja konkurencji jest często lepsza, jednak ogólna wydajność Samsung Galaxy A51 SM-A515 jest na bardzo prostym poziomie. Produkt robi ładne zdjęcia, dzięki czemu otrzymuje dobre opinie osób lubiących publikować filmy i fotografie na Instagramie czy Facebooku. Samsung Galaxy A51 SM-A515 to dobry telefon, który spełnia podstawowe zadania, a do tego świetnie wygląda. Jest wart swojej ceny, choć bardziej wymagający użytkownicy powinni sięgnąć po flagowego S20.