Waga łazienkowa Omron BF511 to nie jest zwykła waga, która pokazuje nam jedynie wagę naszego ciała, gdy na niej staniemy. Omron BF511 to również analizator składu ciała, z którego mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci, jak podkreśla producent. Czy rzeczywiście? O tym opowiem w dalszej części recenzji. Faktem jednak jest to, że gdy pierwszy raz skorzystałem z tej wagi, mogłem dowiedzieć się wszystkiego o moim ciele, jeśli chodzi o udział procentowy tkanki tłuszczowej w całkowitej masie ciała, a także, oczywiście, o tkance mięśniowej, o moim BMI czy o prędkości metabolizmu w spoczynku. Sprawdzałem poprawność wyników, posługując się również innymi metodami mierzenia tkanki tłuszczowej, i muszę przyznać, że waga jest bardzo dokładna, bo wyniki były zbliżone, niemal tożsame, różniące się setnymi procenta. Waga uzyskała, jak mówi producent, status wyrobu medycznego i nie bez powodu. Możemy śmiało na niej polegać, bo wyniki odpowiadają prawdzie.

Waga łazienkowa Omron BF511v – użytkowanie

Testując Omron BF511, skupiałem się też na ważnej kwestii, którą jest wyświetlacz (tak, to ważna kwestia!). Jest duży, czytelny i nie sprawia problemów w odczytywaniu wyników z wagi, co stanowi dodatkowy atut. Co innego jest jednak jeszcze ważniejsze. Zapewne często zdarzało się Wam wchodzić na wagę i dostrzegać, że masa Waszego ciała uległa zwiększeniu mimo tego, że stosowaliście diety odchudzające i codziennie ćwiczyliście. Niektórzy po takiej informacji potrafili się nieco załamać, ale tu właśnie z pomocą przychodzi Omron BF511, bo nie ma nic wspanialszego niż przekonanie się o tym, że to nie tkanka tłuszczowa uległa zwiększeniu objętości, a masa mięśniowa! To sprawia, że już nie musimy się tak przejmować wahnięciami wagi naszego ciała, bo dzięki bardziej szczegółowemu pomiarowi jej składu możemy od razu wiedzieć, czy schudliśmy, czy nabraliśmy masy mięśniowej. Pozwala to śledzić wyniki i kontrolować w wagę w dokładniejszy i mniej stresogenny sposób.

Waga przeznaczona jest do użytku przez cztery osoby, ale zawsze można włączyć tak zwany tryb dla gości, którzy chcą skorzystać z naszej wagi. Waga zasilana jest na baterie manganowe AA i jest bardzo prosta w użyciu. Chwytamy czujniki w dłonie, stajemy na wadze, gdzie są kolejne czujniki przeprowadzające pomiar poprzez kontakt z naszymi stopami, czekamy chwilę i wiemy już wszystko.

Waga łazienkowa Omron BF511 – podsumowanie

Nie zawiodłem się na tej wadze. Pozytywne opinie o Omron BF511 najczęściej wystawiają jej osoby ćwiczące, do których sam się zaliczam, więc waga jest bardzo pomocna dla kogoś, kto chce nieco bardziej szczegółowo śledzić swoje postępy na siłowni bez względu na to, czy się odchudza, czy stara się nabrać nieco masy mięśniowej. Zachęcająca jest również jej konkurencyjna cena, która odpowiada jakości produktu. Kupując tę wagę, nie będziemy przepłacać i otrzymamy wysokiej jakości produkt, który w bardzo dokładny sposób będzie mógł dokonać analizy składu naszego ciała, tym samym zachęcając nas do wysiłku fizycznego. Urządzenie godne polecenia dla każdego, nie tylko dla sportowców.