Jeśli szukasz odpowiedniego telewizora dla siebie i dla swojej rodziny, sprawdzającego się podczas rodzinnych seansów filmowych, polecam zakup urządzenia marki LG o numerze OLED55B8SLC. Przekątna prostego ekranu wynosi 55 cali, a jego rozdzielczość aż 3840×2160, co sprzyja swobodnemu korzystaniu ze sprzętu. Częstotliwość odświeżania ekranu to 100Hz wraz z funkcją Wi-Fi oraz wbudowanym Tunerem (DVB-C, DVB-T2, DVB-S2). Dodatkowo do użytku dostępne jest bezprzewodowe łącze Bluetooth.

Test LG OLED55B8SLC

Tym, co wyróżnia telewizor producenta LG, jest Oled Black, czyli wykorzystanie ponad ośmiu milionów pikseli OLED, zapewniających niezwykle dokładne odcienie i szerokie spektrum kolorów, wyróżniających się na idealnie czarnym tle. Dzięki procesorowi a7 oglądane przez Ciebie filmy przedstawione zostaną za pomocą wyrazistego i ostrego obrazu, co z pewnością pobudzi Twój zmysł wzroku podczas seansu. Ponadto opisywany sprzęt gwarantuje dokładność kolorów i znacznie bardziej szczegółowy obraz HDR.

Z czego wynikają pozytywne opinie o LG OLED55B8SLC?

Procesor drugiej generacji zapewnia znaczną poprawę sztucznej inteligencji, która optymalizuje wydajność grafiki i procesora. Bez wątpienia poczujesz się jak w kinie, nie wychodząc z domu! LG OLED obsługuje również najważniejsze formaty High Dynamic Range (tak zwany wysoki zakres dynamiczny), w tym: HLG, HDR 10, Dolby Vision i Technicolor. Dolby Vision przelicza dane w czasie rzeczywistym, klatka po klatce, aby uzyskać nawet najdrobniejsze szczegóły. Technicolor zapewnia również kolorowy obraz, dzięki czemu oglądanie filmów staje się niezapomnianym przeżyciem, pełnym wrażeń i bodźców. Kolejnym atutem telewizora LG jest dźwięk, który przeniesie Cię w sam środek akcji oglądanego filmu. Dolby Atmos podnosi dźwięk przestrzenny do znacznie wyższego poziomu; porusza się wokół odbiorcy, w zależności od ruchu danego obiektu w aktualnej scenie, wywołując wrażenie realistycznych odgłosów otaczających Cię z każdej strony. Zaawansowane połączenia obrazowe i dźwiękowe z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Sprzęt wpisze się również w wystrój każdego pomieszczenia, czemu sprzyja niezwykle cienka i lekka budowa. Dostosowuje się do otoczenia, stając się spójną częścią dekoracji. Co najciekawsze, do sterowania telewizorem nie potrzeba już wyłącznie wyszukiwania ręcznego; w celu obejrzenia ulubionego programu telewizyjnego, wideo lub przełączenia się bezpośrednio na konsolę do gier, wystarczy wydać polecenie głosowe, którego realizację umożliwia wbudowana kontrola głosu. Taka funkcja sprawdza się świetnie, gdy podczas relaksu w zaciszu domowym zapomnisz o zabraniu ze sobą pilota. Zapewne niejedna osoba doskonale zna problem związany z odpowiednim umiejscowieniem przewodów zakupionego sprzętu. W tym przypadku nie stanowi to problemu – konstrukcja tylnej części telewizora oraz wygodny układ kabli pozwalają na dokładne rozplanowanie i zachowanie niezakłóconego wyglądu salonu. Warto także wspomnieć o atrakcyjnej cenie LG OLED5B8SLC, która nie jest wygórowana.