Od dłuższego czasu rozważałam zakup grilla elektrycznego. Zawsze wydawało mi się, że są bardzo przydatne i pomagają w przygotowaniu szybkich, smacznych i zdrowych potraw. Zaczęłam przeglądać różne modele i zastanawiać się, który wybrać. Nie było to łatwe, ponieważ na rynku można znaleźć mnóstwo grillów elektrycznych, ale w końcu zdecydowałam się na Clatronic RG 3518. Było to moje pierwsze zetknięcie z tą marką, więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Czy sprzęt będzie dobry i czy sprosta moim oczekiwaniom? Okazało się, że to był bardzo dobry wybór, co postaram się udowodnić w mojej recenzji Clatronic RG 3518.

Jak wygląda grill?

Grill ma dość prostą budowę i nie ma żadnych niepotrzebnych zdobień czy udziwnień. Jest dość duży, co dla mnie akurat jest plusem, bo dzięki temu mieści więcej jedzenia. Ma ciemny, bardzo przyjemny kolor i jest wykonany z kamienia naturalnego. W zestawie znajdziemy 8 małych patelni z nieprzywierającą powłoką i 8 drewnianych szpatułek, więc nie trzeba kupować nic dodatkowego.

Mój pierwszy test Clatronic RG 3518

Od kiedy tylko zamówiłam grill, nie mogłam się doczekać aż zacznę go używać. Miałam mnóstwo pomysłów na dania, które będę mogła na nim przygotować. Jeden z moich pierwszych testów Clatronic RG 3518 obejmował zrobienie potraw na imprezę rodzinną. Gdyby nie on, pewnie zajęłoby mi to dużo więcej czasu, ale na szczęście udało mi się wyrobić i przygotować wszystko na czas. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Grill jest prosty w obsłudze i sprawdza się przy robieniu różnych dań, niezależnie od tego czy chcemy przygotować steki, burgery czy warzywa. Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa, o wiele szybciej niż się spodziewałam.

Jakie zalety ma grill?

Clatronic RG 3518 to bardzo uniwersalny sprzęt i o jego zaletach mogłabym mówić bardzo długo, jednak postaram się wymienić te, które dla mnie są najważniejsze. Jest wielofunkcyjny i radzi sobie świetnie z każdą potrawą, zarówno mięsną, jak i roślinną. Jest on także łatwy w obsłudze, a w razie wątpliwości można zajrzeć do instrukcji obsługi, która na pewno nam pomoże. Grill można łatwo wyczyścić, gdyż wszystkie jego części można zdjąć osobno. Podoba mi się także fakt, że w zestawie dostajemy tyle akcesoriów. Są one bardzo przydatne i dobrze się prezentują. Grill jest także solidnie wykonany, dzięki czemu mamy pewność, że zostanie z nami na dłużej. Sprzęt świetnie się sprawdza, kiedy pogoda nie dopisuje i jest świetną alternatywą dla tradycyjnego grilla. Urządzenie dobrze się prezentuje i wygląda przyzwoicie. 

Co inne osoby mówią o tym grillu?

Zanim zdecydowałam się na zakup tego grilla, przeszukałam cały Internet, aby zobaczyć jakie opinie ma Clatronic RG 3518. Okazało się, że zdecydowana większość osób jest z niego w pełni zadowolona i poleca sprzęt innym ludziom, co było dla mnie ważne. Pożyczyłam kilka razy grilla znajomym, którzy również pozytywnie go oceniają i byli w pełni usatysfakcjonowani. Jedna z osób zdecydowała się nawet na zakup własnego grilla.